"Kaybeden ABD Olacak!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD`nin İran nükleer anlaşmasından çekilmesi kararıyla ilgili ``Kaybeden Amerika olacaktır. Çünkü yaptığınız bir anlaşmaya sadık kalmıyorsunuz" dedi.

"Kaybeden ABD Olacak!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD`nin İran ile yaptığı nükleer anlaşmasından çekilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, ``Kaybeden Amerika olacaktır. Çünkü yaptığınız bir anlaşmaya sadık kalmıyorsunuz` dedi.

 

`KAYBEDEN AMERİKA OLACAKTIR`

Cumhurbaşkanı Erdoğan, `Kaybeden Amerika olacaktır. Çünkü yaptığınız bir anlaşmaya sadık kalmıyorsunuz. Uluslararası anlaşmalar, böyle istediğiniz zaman bozun, istediğiniz zaman yapın. Böyle bir şey olmaz.` dedi.

TRUMP, KARARINI DÜN DÜNYAYA DUYURMUŞTU

ABD Başkanı Trump, dün Beyaz Saray`da yaptığı açıklamada, ülkesinin İran ile varılan nükleer anlaşmadan ayrıldığını ve İran`a ağır ekonomik yaptırımların yeniden hayata geçirileceğini belirtmişti. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise nükleer anlaşmanın diğer 5 ülke arasında devam edeceğini açıklamıştı.

Söz konusu anlaşma, Obama döneminde İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) daimi üyeleri (ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa), Almanya ve İran arasında 14 Temmuz 2015`te imzalanmıştı. Anlaşmaya imza koyan diğer ülkeler, eksiklerin giderilerek anlaşmanın korunması gerektiğini savunuyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu