Samsun’da Robot Fuarı

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “KODLASAM” Projesi çerçevesinde 23 Nisan Ortaokulu öğrencileri tarafından tasarlanan robotik eserler, Robot Fuarı`nda sergilendi.

Samsun’da Robot Fuarı

23 Nisan Ortaokulunda ilki düzenlenen Robot Fuarı`nı gezen tüm davetliler ve öğrenciler robotları beğeniyle incelediler. Okul Müdürü Volkan Demirbağ açıklamasında, “Kodlama atölyesinde öğrenciler tarafından üretilen kodlama ve robotik çalışmaların ülkemizin teknoloji ve bilim alanındaki alt yapısının oluşturulmasına kaynaklık etmesi bizleri mutlu etmektedir. Okuyan, üreten ve geleceğini inşa eden nesiller yetiştirmek bizler için onur verici.

Kurduğumuz kodlama atölyesinde kendi okulumuzun yanında birçok okul öğretmenleri ve öğrencileri de burada eğitim aldı. Samsun’un ilk Robot fuarını açmanın bu alanda bir çığır açma olacağı inancıyla hazırlanan bu fuar Samsun’a ve İlkadım`a büyük bir katkı sunacaktır” diye konuştu.

Fuarın açılışında büyük emeği olan bilişim teknolojileri öğretmeni Nurullah Aksel, atölyede öğrencilere 3 boyutlu tasarım yapma, 3 boyutlu yazıcı kullanımı, algoritma oluşturma, blok tabanlı kodlama yapabilme ve robotik eğitimleri verildiğini, öğrencilerin çok istekli olduklarını ve hayallerle başlayan çalışmaların sonuçlarını gördüklerinde mutluluklarının ölçülemediğini belirtti. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı