Türkü Dostları Buluştu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2. sınıf öğrencilerinin Türk Halk Müziği Konseri dinleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Türkü Dostları Buluştu

Kampüsteki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde verilen konseri; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yakup Alper Varış, akademik ve idari personel ile öğrenciler takip etti. 


Öğr. Gör. İlyas Şenel yönetimindeki Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2. sınıf öğrencileri repertuvarlarında; Sivas’tan Giresun’a, Balıkesir’den Hatay’a kadar ülkenin farklı yörelerinden derlenmiş ve toplumsal belleğimizde yaşayan birbirinden güzel ezgilere yer verirken koro ve solo performanslarıyla katılımcıların beğenisini kazandı. 

“Türk kültüründe kendine özgü özellikleriyle ayrı bir yeri olan türkülerimizi başarıyla icra eden öğrencilerimizi gönülden kutluyorum” diyen Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yakup Alper Varış ise konserin düzenlemesinde katkı veren başta Rektörlük ve Eğitim Fakültesi Dekanlığına teşekkürlerini sunarken “Koromuzu başarıyla yöneten Öğr. Gör. İlyas Şenel ve sevgili öğrencilerimize, emeği geçen tüm paydaşlarımıza ve siz değerli konuklara sonsuz saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıErciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralı Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun hava durumu 5 Ağustos Çarşamba Samsun hava durumu 5 Ağustos Çarşamba