Savcı İtirazıyla, Serbest Kalan Zanlı Tutuklandı

Samsun`da 8 kişiye uyuşturucu sattıkları belirlenen ve mahkemece serbest bırakılan 2 kişiden 1`i savcının itirazı üzerine bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Savcı İtirazıyla, Serbest Kalan Zanlı Tutuklandı

Samsun`un İlkadım ilçesinde meydana gelen olayda, Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erdal T. ve Hüseyin Ç.`nin `uyuşturucu ticareti` yaptıkları istihbaratını aldı ve yaptıkları takip ve çalışma sonucu söz konusu kişilerin 8 ayrı kişiye esrar sattıklarını tespit etti. Erdal T.`nin Yaşardoğu Mahallesi`ndeki evinde yapılan aramada 85.33 gram esrar, 1 adet esrarlı sigara, 200 adet ecstasy uyuşturucu hap ve uyuşturucudan elde edildiği değerlendirilen bin 310 lira da para ele geçirdi. Olayla ilgili Erdal T. ve Hüseyin Ç. gözaltına alındı. 

Pazar günü Samsun Adliyesine sevk edilen Erdal T. ve Hüseyin Ç., savcı tarafından `uyuşturucu madde ticareti` suçundan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiler. Nöbetçi mahkemeye ifade verip suçlamaları kabul etmeyen Erdal T. ve Hüseyin Ç., mahkemece serbest bırakıldı. Savcı bir üst mahkemeye itirazda bulunarak tutuklanmaları talep etti. Dosyayı inceleyen üst mahkeme Erdal T. hakkında yakalama kararı çıkarttı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden gözaltına alınan Erdal T. aynı dosyadan nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 

Nöbetçi mahkemeye ifade veren Erdal T., Pazar günü mahkemece serbest bırakıldığı `uyuşturucu ticareti` suçundan bu kez tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi.  EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandı OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandıSamsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyor Samsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyorSamsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendi Samsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendiSamsun'da uyuşturucu ve silah operasyonları Samsun'da uyuşturucu ve silah operasyonlarıSamsun'da rekor korona cezası Samsun'da rekor korona cezasıSamsun'da traktör can aldı Samsun'da traktör can aldıSamsun'da buraya giden şifa buluyor Samsun'da buraya giden şifa buluyorSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatlarıSamsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlar Samsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlarSamsun'da kahvehane sahibi öldürüldü Samsun'da kahvehane sahibi öldürüldü