“Samsun Üniversite Şehri Oluyor”

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Davut Kıyak, Samsun Üniversitesi’nin de meclisten onaylanmasından sonra Samsun’un üniversitesi şehri olma iddiasının artarak süreceğini söyledi.

“Samsun Üniversite Şehri Oluyor”

Kıyak, “ Üniversiteler çağdaş bir dünyaya giden en kestirme yollardır” dedi.

ÜNİVERSİTE KENTİ SAMSUN

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Davut Kıyak, ilk etapta Mühendislik Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile OMÜ’den bağlanacak olan Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinden oluşacak olan Samsun Üniversitesi’nin şehre önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Kıyak, “Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Kavak Meslek Yüksekokullarını da bünyesinde barındıracak olan Samsun Üniversitesi bir üniversite kenti olma iddiası içinde olan Samsun’un bu iddiasına önemli bir katkı vereceğini söyledi.

EKONOMİK KATKI SAĞLARLAR

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Davut Kıyak, üniversitelerin ülkeleri çağdaş dünya ile buluşturan en kestirme yol olduğunu söyledi. Kıyak, “ Üniversiteler eğitimin dışında bulundukları yerlere ekonomik olarak ta büyük katkı sağlarlar. Her üniversite öğrencisi bu şehrin ekonomisine ayda ortalama bin lira civarında katkı yapar. Bu paralar özellikle küçük esnafı ayakta tutar. Bu nedenle üniversiteler hem eğitim ve kültür olarak hem de ekonomik olarak bulundukları yerlere katkı verir” dedi.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandı OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandıSamsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyor Samsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyorSamsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendi Samsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendiSamsun'da uyuşturucu ve silah operasyonları Samsun'da uyuşturucu ve silah operasyonlarıSamsun'da rekor korona cezası Samsun'da rekor korona cezasıSamsun'da traktör can aldı Samsun'da traktör can aldıSamsun'da buraya giden şifa buluyor Samsun'da buraya giden şifa buluyorSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatlarıSamsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlar Samsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlarSamsun'da kahvehane sahibi öldürüldü Samsun'da kahvehane sahibi öldürüldü