50 Ülkede Filistin`e Destek Çadırı

Filistinlilere destek ve ABD`nin Tel Aviv Büyükelçiliği`ni Kudüs`e taşıma kararına tepki olarak 50 ülkede çadır kurulduğu belirtildi.

50 Ülkede Filistin`e Destek Çadırı

Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü Yüksek Ulusal Heyeti ve Uluslararası Geri Dönüş Kampanyası, Gazze`nin doğu sınırında kurulan merkezi `çadırın` açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa katılan Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan, merkezi çadırın kurulmasıyla eş zamanlı olarak Filistin meselesine destek amacıyla 50 ülkede de benzer çadırların kurulduğunu söyledi.

Söz konusu çadırların, dünyanın hür insanlarının Filistin meselesine verdiği desteği gösterdiğini belirten Rıdvan, `Dönüş yürüyüşü, tüm zorluklara ve alınan yaralara rağmen devam edecek.` dedi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid el-Batş ise Mısır, Türkiye, İran, Tunus ve Irak gibi ABD`nin Kudüs kararına karşı olan ve Filistin`e destek veren ülkelere teşekkür etti.

Tüm Arap ülkeleri ile Latin Amerika`daki Hristiyanlara da teşekkür eden Batş, dönüş yürüyüşü gösterilerini, `Büyük Felaket` anlamına gelen `Nekbe`nin tarihi olan 15 Mayıs`a kadar sürdürmeyi planladıklarını kaydetti.

Filistinliler, Toprak Günü`nün 42. yılı kapsamında 30 Mart Cuma gününden bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi`nin İsrail sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında barışçıl eylemler düzenliyorEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıBüyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda Büyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollardaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları