Araç Sahipleri Dikkat, Yüzde 5 Zam Geliyor

Ergo Türkiye CEO`su Theo Kokkalas, kurdaki artışın tüm sigorta branşlarını etkileyeceğini belirterek, kasko sigortasında yüzde 5 zam olacağını söyledi.

Araç Sahipleri Dikkat, Yüzde 5 Zam Geliyor

ERGO Türkiye CEO`su Theo Kokkalas, son dönemde döviz kurundaki artışın kasko sigortalarında fiyat artışına neden olacağını söyledi. 

4 Mayıs`ta, Antalya Titanic Deluxe Golf Belek Otel`de gerçekleşen Ergo Sigorta Acenteler Toplantısı`nda konuşan Kokkalas, kurdaki artışların yedek parça fiyatlarını etkileyeceğini, bunun da kaskoda fiyat artışına neden olacağını kaydetti.

Theo Kokkalas, sadece kaskoda değil dövizdeki artışın diğer sigorta branşlarına da yansıması olacağını vurgulayarak, `Nakliye sigortaları da etkilenir. Bir mülkü sigortaladınız, içinde ithal edilmiş mal varsa ve orası da zarar görürse, o malı ikame etmek zorundayız. Bütün iş kollarında kur artışının etkisi olacaktır` dedi.

Theo Kokkalas, konuşmasında trafik sigortasına da değinerek, en kısa sürede serbest tarife düzenine geçilmesi gerektiğini söyledi. Ocak ayında trafik sigortasına yüzde 5 zam yapıldığını, yakın zamanda bir yüzde 5 daha zam yapılacağının söylendiğini ifade eden Kokkalas, geçmişten gelen hasarların etkisinin halen sürdüğüne dikkat çekti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyor Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyorBakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat ettiAnkara'da trafik kazası: 1 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 yaralıOrdu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltıSakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı