Akcagöz`den `Millet İttifakı` İçin Rabia Benzetmesi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili aday adayı Av.Tufan Akcagöz, bu yıl 19.su düzenlenen Salıpazarı Avut Mahallesi Hıdırellez şenliklerine katıldı.

Akcagöz`den `Millet İttifakı` İçin Rabia Benzetmesi

 Hıdırellez coşkusunun bir zafer muştusuna dönüşmesi gerektiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “Hıdırellez, barıştır, kardeşliktir, güzel günlere aralanan penceredir. Hıdırellez, tüm dileklerin gerçek olmasını arzu ettiğimiz, geleneksel bir tarihi ifade ediyor. Hıdırellez coşkusu, bu yıl seçim arifesine denk geldi. Seçimlere, elli günden az zaman kaldı. Bu elli gün milletimiz için gerçekten çok önemli. Bu Hıdırellez günü, 24 Haziran’da elde edeceğimiz zafer için muştu olsun, müjde olsun. Dileğim budur. İnsanların bir arada olduğu, geleneksel değerlerin yaşatıldığı günlerin çoğalması, millet olarak dayanışmamıza ve birliğimize de kuvvet veriyor. Ne mutlu. “ dedi.


           Ülkeyi yöneten siyasi iktidarın ülkeyi baskıcı bir totaliter rejime doğru sürüklediğini dile getiren Tufan Akcagöz, “Tayyip Erdoğan’ın uygulamaları, belki siyasi tarihimiz boyunca kolay kolay bir araya gelmesi mümkün olmayan siyasi partileri bir araya getirdi. Aslında demokrasinin güzelliği de bu. Demokrasiye sahip çıkmak adına, Türkiye’nin geleceği adına birbirine benzemeyen partiler bir araya gelebiliyorsa, demokrasi açısından bir kurtuluş yolu arıyorlarsa, hala bir umut var demektir. İşte bu umut, ülkemizi kurtaracaktır. Bu inanç, ülkemizi kurtaracaktır. 4 siyasi parti. Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti. 4 siyasal yapı. Erdoğan çok seviyor ya; onun dilinden söyleyelim, rabia. Bu rabia, Türk siyasi tarihine geçmiştir. Asıl rabiayı, millet kendilerine göstermiştir. Umarım millet olarak çok uzun yıllardır, aynı toprağın çocukları olduğumuz gerçeğini yeniden hatırlamamıza vesile olur. İnanıyorum 24 Haziran’da demokrasi güçleri kazanacak ve ülke tek adam rejimi sakilliğinden kurtulacaktır. Elli günümüz var. Bunun yanında inancımız var, umudumuz var, gücümüz var.” diye konuştu.

image4.jpegEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıDolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da kaza! Çok sayıda yaralı Samsun'da kaza! Çok sayıda yaralı