Resimlerle Astıma Dikkat Çektiler

Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği’nin Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile ilk ve orta öğretim öğrencileri arasında gerçekleştirdiği “Astım için hissettiklerim ve sağlıklı nefes” konulu resim yapma etkinliği sonuçlandı. En başarılı bulunan 20 resim ödüle layık görüldü.

Resimlerle Astıma Dikkat Çektiler

KATILIM YÜKSEKTİ

Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği’nin Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile ilk ve orta öğretim öğrencileri arasında gerçekleştirdiği “Astım için hissettiklerim ve sağlıklı nefes” konulu resim yapma etkinliği İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Törene İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç, Ulusal Alerji ve İmmünoloji DerneğiSamsun İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehtap Kılıç, veliler ve öğrenciler katıldı.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Samsun İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehtap Kılıç, dünyada hızla artan astım hastalığına dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Kılıç, “ Astım çoğu kez sadece nefes darlığı olarak algılanıyor. Bugün dünyada her 10 çocuktan biri astım. Erken teşhis ve düzenli tedavi ile bugün bu çocuklar sağlıklı büyüyüp diledikleri sporu yapabilirler” diye konuştu.

Törene İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç, Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Samsun İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehtap Kılıç, yapılan konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere ödül ve aşarı belgeleri takdim etti.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınSamsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildiTFF, Samsunspor'un Şampiyonluğunun Tescil Etti TFF, Samsunspor'un Şampiyonluğunun Tescil EttiSamsunspor'da koronavirüs testi Samsunspor'da koronavirüs testiBugünkü Rakip Kocaelispor Bugünkü Rakip Kocaelispor