Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açtı  

Çarşamba Belediyesi tarafından 6.’sı düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açtı. 

Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açtı  

         
Çarşamba Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu Ali Fuad Başgil Kültür Etkinlikleri kapsamında Abdullah Paşa Meydanı’nda açılan Çarşamba Kitap Fuarına ulusal ve yerel yayınevleri katıldı. Fuar 04-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek. 


SOSYAL SORUNLARIN TEMELİNDE CAHİLLİK VE İNANÇSIZLIK VAR
Açılışa katılan Samsun Valisi Osman Kaymak;” Çarşamba Belediyesi’nin böylesi güzel bir kültürel hizmeti 6 yıldır sürdürmesi gerçekten anlamlı. Bir toplumun okuması o topluma huzur ve barışı getirmenin yanı sıra aydınlık bir toplum olmayı da sağlar. Belediyelerden artık günümüzde beklenen sosyal sorunlara yönelik adım atmalarıdır. Biliyorsunuz artık sosyal sorunlar acil çözüm gerektiren bir konu haline geldi. Sosyal sorunların temelinde de inançsızlık, eğitimsizlik ve cahillik var. O nedenle bu türden faaliyetleri çok anlamlı buluyorum” dedi. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise; “Okumak şiddet ve suça karışma olaylarını azalttığından bizim en büyük sorunlarımıza çözüm eğitimdir. O yüzden bu tür etkinlikler çok önemli” şeklinde konuştu. 


Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Kitap Fuarı’nın, üniversite şehri olmaya aday olan Çarşamba’nın kültürel alanda attığı önemli adımlardan biri olduğunu ifade etti.
Fuarın açılışının ardından protokol üyeleri stantları tek tek gezdi.      

Mustafa BilikEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)