Ege`de Türk gemisi İle Yunan Savaş Gemisi Çarpıştı!

Ege Denizi`nde Türk gemisi ve Yunan savaş gemisi çarpıştı. Ulaştırma Bakanlığı`ndan yapılan açıklamada, "Türk kargo gemisinde ölü ve yaralı yok" denildi.

Ege`de Türk gemisi İle Yunan Savaş Gemisi Çarpıştı!

Yunanistan medyasına göre, Ege’de geçtiğimiz saatlerde yeni bir gerginlik yaşandı. Newsit.gr sitesi, Türk gemisinin Yunanistan hücumbotu Armatolos’a orta kısmından çarptığını duyurdu.

Çarpışma neticesinde herhangi bir yaralanma söz konusu olmadı. Olayın yaşanmasından sonra Türk ticari gemisini seyrini değiştirdiği ve Türkiye kara sularına geri döndüğü belirtildi. Yunanistan medyası Armatolos’un kaptanının becerisi neticesinde olayın Türkiye kara sularına taşınmadığı bilgisini de geçiyor.

Armatolos çarpışma esnasında Ege’de NATO’nun bir operasyonunda yer almaktaydı. Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın ilgili açıklamasına göre, olaya karışan Türk ticari gemisinin ismi ise Karmate. Gemide Türkiye bayrağı dalgalanıyor.

ATİNA’DA TOPLANTI

Olay nedeniyle Atina’da güvenlik toplantıları gerçekleştiriliyor ve Başbakan ile ana muhalefet lideri ordu tarafından bilgilendiriliyor.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamadaysa şu ifadeler kullanıldı: “04 Mayıs 2018 günü saat 04:08’de, İzmir’den Tekirdağ’a 2 bin 150 ton çimento yükü ile gitmekte olan Türk bayraklı 73 metrelik KARMATE isimli genel kargo gemisi zararsız geçiş hakkını kullanarak seyir halinde iken Yunan Bayraklı 54,8 metre boyundaki ARMATOLOS isimli savaş gemisi ile Midilli Adası’nın yaklaşık 3,8 deniz mili doğusunda çarpışmıştır.”EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduSamsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!İstanbul Sözleşmesi, Lübnan'da Patlama, Koronavirüs Yükselişte İstanbul Sözleşmesi, Lübnan'da Patlama, Koronavirüs Yükselişte