“Okul Öncesi Eğitim Şart”

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Mustafa Seven, kendi adını taşıyan anaokulunun yaptığı ‘Çocuğum için okuyorum” isimli etkinliğin ödül törenine katıldı. Seven, “ Çocukların geleceğini 2 – 8 arasında alınan eğitim çocukların geleceğini şekillendirir” dedi.

“Okul Öncesi Eğitim Şart”

“KİTAP ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILMALI”

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Mustafa Seven, okul öncesi eğitimin hem çocukların hem de ülkelerin geleceğini şekillendirdiğini söyledi. ‘Mustafa Seven Anaokulu’nun çocuğum için okuyorum isimli kitap okuma etkinliğine katılan ve velilere plaket veren Opr. Dr. Mustafa Seven, “ Okul öncesi eğitim hem çok önemli. 2-8 yaş arasında alınan eğitim hem çocukların hem de ülkelerin geleceğini şekillendirir. Bu yaş aralıklarında çocukların kişilikleri oturur ve bellekleri zenginleşir. 2 – 8 yaş aralığında çocuklarımıza yaşlarına uygun boyama kitabı, masal kitabı ya da hikâye kitabı alışkanlıkları mutlaka kazandırılmalı” dedi.

“KİTAP HEDİYE EDİN”

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Opr. Dr. Mustafa Seven, ülkemizde okul öncesi eğitimin son yıllarda yapılan büyük yatırımlar sayesinde yüzde 50’lerin üzerine çıktığını ancak bu oranın hızla artması gerektiğini söyledi. Seven, “ Samsun’da okul öncesi eğitim oranı yüzde 67. 2019 yılındaki hedef ise yüzde 100. Bu ulaşılması mümkün bir hedef. Okul öncesi eğitimin büyük bir parçası da ailelerdir. Evlerimizde çocuklarımızın yaşlarına uygun kitap bulundurmak, çocuklarımıza hediye olarak kitap almak ve onlarla kitap okumak önemli bir kazanım olur. Çocuğa yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır” diye konuştu.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı