Zihni Şahin Resmen Başkan

Yusuf Ziya Yılmaz’ın 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde aday olmak için istifa etmesinden sonra boşalan büyükşehir belediye başkanlığı koltuğu için yapılan oylama sonrası Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun’un yeni büyükşehir belediye başkanı oldu.

Zihni Şahin Resmen Başkan

YILMAZ VEDA ETTİ

Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifasından sonra boşalan büyükşehir belediye başkanlığı için bugün Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda seçim yapıldı. Seçimler öncesinde bir süre önce milletvekili adayı olacağı için istifa eden Yusuf Ziya Yılmaz meclis üyelerine seslendi. 1999 yılında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildiğini belirten Yılmaz, “ 19 yıl bu şehre hizmet ettim. Samsun benim çocuğum gibi değil çocuğumdu. 19 yıl boyunca hastalıklar hariç bir gün izin yapmadım. Hiç kimse beni sabah saat 08.00’den sonra evde görmemiştir. Personelden önce işe gelirim personelden sonra belediyeden çıkarım. Bu şehre hizmet etmek benim için bir onurdu. Ama partim beni başka bir alanda değerlendirmek istedi. Hiç düşünmeden kabul ettim. Şimdi görevim değişecek ama Samsun’a hizmet aşkım hiç eksilmeyecek. 19 yıllık görev imi huzur içinde yapmış olarak Zihni Şahin kardeşime devretmekten mutluyum. Bu süreçte kırdığım olduysa üzdüğüm olduysa hakkını helal etsin ben sizlere hakkımı helal ediyorum” dedi.

ŞAHİN TEK ADAY

Yusuf Ziya Yılmaz’ın konuşmasından sonra meclis başkanı Turan Çakır, Yılmaz’ı çiçeklerle uğurladı. Yılmaz salondan çıkarken bazı meclis üyeleri gözyaşlarını tutamazken meclis üyeleri ayakta alkışladı. Sonrasında yapılan seçimlere tek aday olarak giren Zihni Şahin yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Sonrasında belediye binasına gelen Şahin’i Yusuf Ziya Yılmaz karşıladı. Yılmaz, belediye başkanlığı mührüne Zihni Şahin’e teslim etti. Şahin, “ benim için hayatımın en güzel günlerinden biri bugün. 19 yıl başarılarla dolu bir başkanlık yapmış Yusuf Zıya başkanımdan görevi devralıyorum. Ama işimin ne kadar zor olduğunu da biliyorum. Samsun ve Samsunlular için gece gündüz çalışacağım. Hep birlikte bu onurlu görevi başarı ile yapacağız” diye konuştu.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıSamsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor Samsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor