"Çarşamba Çiftçisi Dertli"

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili aday adayı Av.Tufan Akcagöz, Çarşamba Ziraat Odasını ziyaret etti. Oda Başkanı Muammer Aydemir’le bir araya gelen Akcagöz, ‘Çarşamba çiftçisi dertli’ dedi.

"Çarşamba Çiftçisi Dertli"

Çarşamba ovasının gerçek potansiyelinin ortaya çıkarılamadığını söyleyen Tufan Akcagöz, “Çarşamba ovası, Yeşilırmak`ın oluşturduğu, oldukça verimli olan delta ovasının üzerindedir. Yeşilırmak`ın suladığı ova, tarıma son derece elverişlidir ve ülkemizin en verimli ovalarındandır. Ancak bu potansiyel, yeteri kadar değerlendirilmemektedir. Çarşamba’da tarım,  tüm Türkiye`ye üretim yapacak kadar gelişmişti, şimdi ne oldu? Samsun, mısır üretiminde Türkiye`nin %39`unu sağlarken, mısırın büyük çoğunluğunu da Çarşamba ilçesinden elde ediyordu. Çarşamba’mızda yılda ortalama 42.346 kg. tütün yetiştirilmekteydi, ne oldu? Tarım düşmanı, üreticinin düşmanı bir hükümetle karşı karşıyayız. Şeker fabrikamız vardı. Önce çiftçinin şeker pancarı ekmesini yasakladılar, sonra şimdi şeker fabrikalarını kaptıyorlar. Özelleştirme adı altında devletin öz varlıklarını peşkeş çekiyorlar.” dedi.


          Milletvekili adaylığı için istifa eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın durumunu da değerlendiren Akcagöz, “Allah kimseyi Yusuf Ziya beyin düştüğü duruma düşürmesin. Bir kaç gündür kamuoyuna bakıyorum. Millette hem bir rahatlama, hem de bir gerginlik var. Rahatlama var çünkü Yusuf Ziya Yılmaz’ın gidişinin, Samsun için müthiş bir gelişme olduğunu düşünenler çoğunlukta. Gerginlik var, çünkü vatandaşlar Samsun’u katrilyonlarca borca sokmuş ve telafisi imkansız zararları bırakıp gitmiş birini Ankara’da görmek istemiyorlar. Haber yorumlarına bakıyorum, herkes kendisine tepkili. Dolmuş şoförleri bile yıllardır neler çektiklerini anlatıyorlar. Samsun, 1999 yılından bu yana, yani yaklaşık 20 yıldır, ‘ben yaparım olur’ mantığıyla yönetiliyor. Bir hat istikameti belirlenecek, vatandaşa soran yok. Dolmuşçu esnafının yıllardır Samsun’da neler çektiğini yakından biliyorum. İlçe otobüslerinin durumu da hemen hemen aynı. Çarşamba’dan Atakum’a gitmek isteyen bir vatandaş 3 vasıta değiştirmek zorunda. Allah’tan reva mıdır? Şimdi bu kötü dönem, bir anlamda son bulmuş görünüyor ama yetmez. Yapılacak olan şudur. Yapılacak olan, halktan yana politikalar üreten bir sosyal demokrat belediyeyi yeniden kazandırmaktır. Samsun, özelde böyle. Genelde farklı mı? Genelde de durum aynı. AKP’li Milletvekillerinin karnesine bakın, hepsi zayıftır. Samsun için ne yaptılar? Koca bir hiç. O halde, diyebiliriz ki, AKP’nin Samsun’da işi bitmiştir. Bu böyle biline. Samsun halkı, gereğini yapacak ve 24 Haziran için kurtuluşa imza atacak. İttifak da gerçekleşti. Hayırlı uğurlu olsun. Gerisini onlar düşünsün. Hepimizi güzel günler bekliyor.” diye konuştu.
          Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, genel seçimlerin ülkeye ve Samsun’a hayır getirmesini dilediklerini belirtti ve Milletvekili aday adayı olan Tufan Akcagöz’e başarılar diledi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

İkinci el araç fiyatları düşecek mi? İkinci el araç fiyatları düşecek mi?Samsun'da silahlı çatışma ölü ve yaralılar var Samsun'da silahlı çatışma ölü ve yaralılar varSamsun'da can dostlarından 'ibretlik' hareket Samsun'da can dostlarından 'ibretlik' hareketSamsun'da silahlı saldırı Samsun'da silahlı saldırıSamsun'da tel örgülerden atladı kamyonun altında kaldı Samsun'da tel örgülerden atladı kamyonun altında kaldıCan dostlarından 'ibretlik' hareket Can dostlarından 'ibretlik' hareketEmeklilere güzel haber: 625 lira ödenecek Emeklilere güzel haber: 625 lira ödenecekSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatları'Kovid-19 Şikayet Hattı'na ihbar yağmuru 'Kovid-19 Şikayet Hattı'na ihbar yağmuruSamsunspor'da İdman ve Laktak Testi Samsunspor'da İdman ve Laktak Testi