OKA Ve İŞKUR İstihdam İçin Toplandı

Samsun Valiliği, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, Samsun’da “İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı” düzenlendi. 

OKA Ve İŞKUR İstihdam İçin Toplandı


OKA Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, istihdam ve işgücüne yönelik çalışmalar tartışılarak masaya yatırıldı. 
Toplantıda konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, `İlimizin istihdam sorunlarını görüşmek ve kararlar almak üzere ayda bir toplanıyoruz. Bu çerçevede bu gün Orta Karadeniz Kalkınma Ajansında toplanmış bulunmaktayız. Bundan sonra bu toplantıyı başka bir kurumda yapacağız gibi görünüyor. Ayrı ayrı bir kurumda yapmak toplantımıza renk katıyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Doç. Dr. Selahattin Kaynak hocamız istihdam sektörünün eylem planını anlatacaklar. Bu ilimizin 2018-2023 vizyonu çerçevesinde hedeflerini bize gösterecek. Bu çok ciddi bir çalışma. Hocamız bu konuda konuşma ve sunum yapacak. Ayrıca toplantımızda gündemimizdeki konular görüşülüp, konularla ilgili sunumlar yapılacaktır. Toplantımızın insanımıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum` dedi. 


Daha sonra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sait Gül, İl İstihdam Politikası hakkında, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Yetik de İl Milli Eğitim Politikası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmaları ve önerileri ile ilgili olarak bir sunum gerçekleştirdi. 
Toplantıya ayrıca, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Günay Erener, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ile İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildiSamsun'a yeni adliye yapılacak! Samsun'a yeni adliye yapılacak!15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da büyük değişim başlıyor Samsun'da büyük değişim başlıyorKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar varÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı