Ramazan Ayı Öncesi Türk Kızılayı’na Kan Bağışı

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli, Ramazan ayı öncesinde Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

Ramazan Ayı Öncesi Türk Kızılayı’na Kan Bağışı

Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan kan bağışı otobüsüne gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli, Ramazan ayında Kızılay’a yapılan kan bağış oranlarında düşüş yaşandığını belirterek, bu oranları üst seviyelere çıkarmak ve kanın her zaman bir ihtiyaç olduğunu hatırlatmak adına Kızılay’a kan bağışında bulunacaklarını söylediler. 

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Başkanı Dr. Muhsin Yıldırım, kanın acil bir şey değil, her zaman ihtiyaç olduğunu dile getirerek, `Biz Kızılay olarak bölgedeki hastalarımıza en hızlı şekilde ihtiyacı olduğu kanı ulaştırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Kan her zaman ihtiyaçtır. Ne zaman kimin kana ihtiyacı olduğunu bilemeyiz. Özellikle Ramazan ayında kan bağışı oranlarımızda düşüşler yaşanıyor. Bu nedenle bugün bizi ziyaret ederek Kızılay’a kan bağışı kampanyası başlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli, kan bağışında bulundu. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı