Netanyahu`yu `Yalancı Çoban`a Benzetti

İsrail Başbakanı Netanyahu`nun İran ile ilgili iddialarından sonra İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif`ten açıklama geldi. Zarif, `İran`ın nükleer silah üretmek için gizli bir program üzerinde çalıştığını` iddia eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu`yu `yalancı çoban` olarak nitelendirdi.

Netanyahu`yu `Yalancı Çoban`a Benzetti

Zarif, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, `Yalancı çoban (Netanyahu), iddialarını 12 Mayıs`tan bir kaç gün önce ortaya attı` ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump`ın nükleer anlaşmayı feshetmek için eski suçlamalarına devam ettiğini kaydeden Zarif, halbuki Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun bu iddiaları önceden araştırdığını ifade etti.

İsrail Başbakanı Netanyahu dün yaptığı açıklamada, İsrail istihbaratının İran`ın nükleer silah üretmek için gizli bir program üzerinde çalıştığına dair delillere ulaştığını iddia etmişti. Netanyahu, İsrail istihbaratının `İran nükleer programı hakkında 183 CD`de dosyalanmış 55 bin sayfa gizli bilgiye` ulaştığını söylemişti.

ABD Başkanı Trump da sık sık İran`la yapılan nükleer anlaşmadan çekilmek istediğini dile getiriyor.

Trump`ın, İran ile 5 1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Fransa, Rusya, Çin ve Almanya) arasında imzalanan nükleer anlaşmayla ilgili son kararını 12 Mayıs`ta açıklaması bekleniyor. Son günlerde konuyla ilgili yoğun diplomasi trafiği gerçekleştiren Trump`ın nükleer anlaşmaya İran`ın füze faaliyetlerini durdurması ve bölgeden askeri varlığını çekmesiyle ilgili maddelerin eklenmesini istediği belirtiliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!Samsun'da kaza Samsun'da kaza