Organları İki Kişiye Umut Oldu

Samsun`da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 1 çocuk annesi kadının ailesi tarafından bağışlanan 2 böbreği, Ankara ve Samsun`da 2 kişiye umut oldu.

Organları İki Kişiye Umut Oldu

Samsun`un Bafra ilçesi Fatih Fatih Mahallesi`nde ikamet eden evli 1 çocuk annesi Satu Işık (52), evinin ikinci katındaki balkonda odun kırarken beyin kanaması geçirerek balkondan asfalt zemine düştü. Yaralanan Satu Işık, Bafra Devlet Hastanesine kaldırıldıktan sonra Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. OMÜ Tıp Fakültesinde tedavisi devam eden Satu Işık, beyin kanamasına bağlı olarak dün akşam hayatını kaybetti. 

Satu Işık`ın ailesi organlarını bağışlama kararı aldı. Böbreklerden biri Ankara`daki, diğeri ise Samsun`daki bir hastaya nakledilmek üzere alındı. 

Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, organ naklinin önemine dikkat çekerek, `Işık ailesine bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Organlardan biri Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesindeki bir hastaya, diğeri ise THY ait uçakla Ankara`ya gönderildi ve Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki bir hastaneye nakledilecek. 

Vatandaşlarımızı bu onurlu davranışlarından dolayı kutluyorum. Bağışlanan organlar 2 hastanın yeni bir yaşam sevincine sebep oldu` dedi. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı