1 Mayıs Klasiği! Taksim Karıştı..

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle polis İstiklal Caddesi`nde geniş güvenlik önlemli aldı. İstiklal Caddesi`ne çıkan ara yollar bariyerlerle kapatıldı. Polisin bekleyişi devam ediyor.

1 Mayıs Klasiği! Taksim Karıştı..

1 Mayıs Emek ve Dayanışla Günü`nde, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri uygulanıyor.

 

Sadece Taksim Meydanı`na çıkılan bazı yerlerde oluşturulan polis kontrol noktalarından geçişlere izin veriliyor. Meydan geçişlere tamamıyla kapatılırken, vatandaşlar ve turistler, İstiklal Caddesi`ne polis ekipleri tarafından üstleri arandıktan sonra giriş yapabiliyor.

ŞAŞIRTAN GÖRÜNTÜ

Meydan polislere kalırken, binlerce kişinin her gün ziyaret ettiği meydan bomboş kaldı. Öte yandan, Taksim Meydanı ve meydana çıkan yollar havadan görüntülendi. Görüntülerde Taksim Meydanı tamamen boş görünürken, İstiklal Caddesi ve Tarlabaşı Bulvarı da adeta sessizliğe büründü. 

DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

10:36:  Beşiktaş`tan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü`nde toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim`e çıkmak isteyen Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi bir grup gözaltına alındı.

Taksim’e yürümek isteyen Halkın Kurtuluş Partisi üyesi gruba polis izin vermedi. Grup yürümekte ısrar edince polis müdahalede bulundu. Gruptakiler gözaltına alındı.

VATAN PARTİSİ ÜYELERİ MEYDANA SOKULMADI

Öte yandan Vatan Partisi üyesi bir grup Taksim Meydanı’na çelenk bırakmak istedi. Ancak polis gruba izin vermeyerek geri gönderdi.

``

10:35: Hak-İş`in ardından Sağlık Hizmetleri Sendikası`sı da Gümüşsuyu Caddesi`nden yürüyerek geldi. Sendika üyeleri, ilk olarak Kazancı Yokuşu`na karanfil bıraktı. Grup daha sonra da Taksim Cumhuriyet Anıtı`na çelenk bıraktı. 

``

10:30: Mayıs Emek ve Dayanışma Günü`nde, Hak-İş ve Sağlık Hizmetleri Sendikası Taksim Cumhuriyet Anıtı`na çelenk bıraktı. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaSamsun'da kaza Samsun'da kazaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!