Görenleri duygulandırdı önünde eğilip...

Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali için Büyükçekmece’ye gelen Kore heyeti, Büyükçekmece’de yaşayan Kore gazileri Yaşar Erkanlı ve Ahmet Özkan`ı evlerinde ziyaret etti.

Görenleri duygulandırdı önünde eğilip...

`Görenleri

Büyükçekmece`nin Güney Kore`deki kardeş şehri Cheonan`dan gelen heyet, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile ilçede yaşayan Kore gazilerini evlerinde ziyaret ederek madalya takdim etti.

`Görenleri

Kore Gazisi Yaşar Erkanlı ve Ahmet Özkan’ı ziyaret eden Oh Seoggyo başkanlığındaki Cheonan Belediyesi heyeti, Kore`de savaşan Türk askerlerine büyük saygı ve minnet duyduklarını ifade ederek, `Kore`nin özgürlüğü ve demokrasisi için savaşan Türk askerlerine minnet borçluyuz. Kore ile Türkiye`nin tarihten gelen bu güçlü bağı bundan sonraki kuşaklar arasında da geliştirilerek sürdürülecektir.` ifadelerini kullandı.

`Görenleri

Koreliler ziyarette ayrıca, saygılarını göstermek için gazilerin önünde eğildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de Güney Kore ve Türk halkı arasında Kore Savaşı`ndan sonra başlayan sıcak dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her yıl gelişerek pekiştirildiğini belirterek, `Güney Kore`deki kardeş şehrimiz Cheonan Belediyesi heyetinin 18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali`ne katılıp, ilçemizde yaşayan Kore gazilerini ziyaret etmeleri bizleri hem duygulandırdı, hem de çok mutlu etti.` değerlendirmesini yaptı.

`Görenleri

Kore heyetinin, Kore gazilerine gerçekleştirdikleri ziyarete, Büyükçekmece Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış ve Belediye Meclis Üyesi Emine Türkcan Demirci de eşlik etti.

`Görenleri

`Görenleri