Pentagram 30. yılında sevenleriyle buluştu

Grubun efsane üyeleri Demir Demirkan, Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan`ın da yer aldığı konser, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi`nde gerçekleştirildi

Pentagram 30. yılında sevenleriyle buluştu

İSTANBUL (AA) - Rock grubu Pentagram, kariyerlerinin 30. yılına özel konserde unutulmayan şarkılarını akustik versiyonuyla seslendirdi.

Grubun efsane üyeleri Demir Demirkan, Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan`ın da yer aldığı konser, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi`nde gerçekleştirildi.

Grup, farklı albümlerinde yer alan `1000 In The Eastland`, `Apokalips`, `Uzakta`, `Fly Forever`, `In Esir Like An Eagle`, `Uzun İnce Bir Yoldayım` ve `Behind The Veil` gibi şarkılarını izleyicilerle birlikte söyledi.

Ogün Sanlısoy, `Savaşı kimse kazanamaz` anlamına gelen `No One Wins The Fight` şarkısını söylemeden önce, şarkıyı 25 yıl önce yazdıklarına işaret ederek, `O günlerde dünyanın her yerinde savaşlar vardı. Şarkıyı savaşlar biter diye yaptık ama hala devam ediyor.` dedi.

Konserde, vokalist Gökalp Ergen`e, Cenk Ünnü davul, Tarkan Gözübüyük bas gitar, Hakan Utangaç`la Metin Türkcan gitar, Ozan Tügen cura ve klavyeyle eşlik etti.

Grup, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi`nde son olarak 2003`te konser vermişti.