On binler Kudüs için Yenikapı`ya aktı! Mitingden kareler

On binler Kudüs için Yenikapı`ya aktı! Mitingden kareler

`On

Saadet Partisi öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi için vatandaşların alana girişleri devam ediyor.
 

`On

Yenikapı`da gerçekleştirilecek miting için alana büyük bir platform kurulurken, vatandaşların mitingi daha rahat takip edebilmeleri için alanın farklı yerlerine dev kolonlar ve ekranlar yerleştirildi.

`On

Kendileri için kurulan arama noktalarından geçen vatandaşlara alana girişte Türk ve Filistin bayrakları dağıtıldı.

`On

`On

Ayrıca vatandaşların kullanımı için alanın farklı yerlerine mescit, seyyar tuvaletler yerleştirilirken, acil müdahale için ambulans ve sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor.
 

`On

Yenikapı Etkinlik Alanı`nın farklı yerlerine `Kanında boğulacaksın İsrail`, `Kahrolsun İsrail` yazılı pankartlar asıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu miting öncesi Filistin konusundaki hassasiyeti dolayısıyla Real Madrid`de forma giyen Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo`ya bir davet mektubu göndermişti.
 

`On

Alınan bilgiye göre Filistin konusundaki hassasiyetiyle bilinen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da mitinge davet edildi. Memur-Sen`in de katılacağını açıkladığı mitinge, başta İHH İnsani Yardım Vakfı, ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği, ASKON, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşu destek veriyor.
 

`On

İsrail polisi, 14 Temmuz`da Mescid-i Aksa`da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüş, ardından da Mescid-i Aksa ibadete kapatılmıştı.

Olayların devamında Harem-i Şerif`in iki kapısı 16 Temmuz günü açılmış, fakat kapılara elektronik metal arama dedektörleri yerleştirilmişti.

`On

Filistinliler, dedektörlerin yerleştirilmesinin ardından namazlarını Aksa`nın çevresinde kılarken, sık sık İsrail polisinin müdahalelerine maruz kalmışlardı.

`On

`On

`OnEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınTFF, Samsunspor'un Şampiyonluğunun Tescil Etti TFF, Samsunspor'un Şampiyonluğunun Tescil EttiSamsunspor'da koronavirüs testi Samsunspor'da koronavirüs testiSamsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildiBugünkü Rakip Kocaelispor Bugünkü Rakip Kocaelispor