Vali şampiyonluk bekliyor

Samsun Valisi Osman Kaymak yeni 19 Mayıs Stadı’nda oynanan Ankaragücü maçı öncesi yaptığı konuşmada Samsun’un en iyi markası Samsunspor olduğunu belirterek, “ Yeni sezonda şampiyonluk bekliyorum” dedi.

Vali şampiyonluk bekliyor

Samsun Valisi Osman Kaymak,  Samsun dendiği zaman ilk akla gelen şeylerden birinin ve en önemlisinin Samsunspor olduğunu söyledi. Vali Kaymak, “ Samsun`un en büyük markası Samsunspor ’un bu büyük statta, bu coşkulu sporseverler karşısında 2017-2018 sezonunun açılışını yapacak olması çok güzel ve önemli. Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri ve büyük bir taraftar kitlesine sahip olan Samsunspor`umuza böyle bir stadın kazandırılması önemliydi. 33.919 kişilik bu statla Samsunspor silkelenip kabuğunu kırmalı ve bir daha düşmemek üzere süper lige adımını atmalıdır. Bu da ildeki tüm insanların el birliği ile gönül verdikleri takıma büyük destek vermeleri ile gerçekleşecektir. Bu muhteşem eserin talimatlarıyla ilimize kazandırılmasından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimize, Gençlik v Spor Bakanlarımıza Samsun halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu muhteşem stadın Samsun`umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, 2017-2018 futbol sezonunda Samsunspor’a şampiyonluk diliyorum. “ dedi.

Sporun evrensel kültürün bir parçası olduğunu belirten Vali Osman Kaymak, sporun insanları birleştiren dünya barışına katkı sağlayan önemli bir vasıta olduğunu söyledi. Vali Kaymak, “Bugün burada farklı görüşlere ait kişiler Samsunspor ortak paydası altında toplanmıştır Samsunspor’a duyulan bu ilginin toplumsal sevgi, barış ve kardeşliğimizi artıracağına inanıyorum. Bu yıl Samsun, tarihinin en önemli iki büyük spor organizasyonunu yapıyor. Bunlardan birincisi, yaklaşık dört yıldır hazırlıklarını yürüttüğümüz, 18 Temmuz’dan bu yana devam eden ve yarın kapanışını yapacağımız 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları`dır. Bu olimpiyat şehrimizin marka değerini artıran önemli bir organizasyondur. Samsun halkı olarak böyle büyük bir organizasyondan alnımızın akıyla çıkmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunda emeği geçen herkese ve tüm Samsun halkına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor'a Tercüman Transferi Samsunspor'a Tercüman TransferiSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Samsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanSamsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdi Samsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdiSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıKaradeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldı Karadeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldıSamsun'da TIR yangını Samsun'da TIR yangınıSamsun'da fazla yolcu alan minibüslere ceza Samsun'da fazla yolcu alan minibüslere ceza