Bakan Demircan`dan Obezite Uyarısı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Samsun Valisi Osman Kaymak`ı makamında ziyaret etti. Bakan Demircan Valilik girişinde Şeref Defterini imzaladı. Ziyarette Vali Kaymak Bakan Demircan`a brifing verdi.

Bakan Demircan`dan Obezite Uyarısı

Bakan Demircan şu anda dünyadaki bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de obezite sorununun hızla ilerlediğini söyledi. Demircan , “Dünyanın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin sorunlarından birisi obezitedir. Obezite ülke için çok ciddi bir sorundur. Obezite sadece kilo sorunu değildir. Obeziteye bağlı birçok hastalık peşinden gelmektedir. Obeziteyi ciddiye almak lazım. Obeziteye karşı tedbirlerimiz almak zorundayız. Halkımız meseleyi sahiplenirse üstesinden gelinmeyecek sorun yoktur.”dedi.


 Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak ziyaretin anısına Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’a lale işlemeli bir pano takdim etti.
 Ziyarette ayrıca, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu ve ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri hazır bulundu.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatlarıKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıÜniversite tercihleri yapacak adaylar dikkat: Tıp Fakültesi garanti meslek değil Üniversite tercihleri yapacak adaylar dikkat: Tıp Fakültesi garanti meslek değilSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'