Milli sporcu Önder Karakulah, 2.45.12`lik derecesiyle 6. oldu

Atletizmde maraton mücadelesini erkeklerde Kenyalı atlet Daniel Kiptum, kadınlarda ise Almanya`dan Alder-Baerens Nele kazandı.

Milli sporcu Önder Karakulah, 2.45.12`lik derecesiyle 6. oldu

Samsun`da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`ndaki maraton mücadelesini, erkeklerde Kenyalı atlet Daniel Kiptum, kadınlarda ise Almanya`dan Alder-Baerens Nele kazandı.

İlkadım Atletizm Sahası`nda başlayan ve aynı alanda son bulan 42 kilometre 195 metrelik maratonda, Kenyalı atlet Daniel Kiptum 2.25.07`lik derecesiyle erkeklerde ilk sırada yer aldı. Milli sporcumuz Önder Karakulah ise parkuru 2.45.12`lik derecesiyle 6. sırada tamamladı.

Almanya adına yarışan atlet Alder-Baerens Nele ise 2.51.19`luk derecesiyle kadınlarda altın madalyanın sahibi oldu. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıDamat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı