Çeltik değirmeni zamana meydan okuyor

Kahramanmaraş’ta 1965 yılında ilk mekanik ve elektrikli olarak hizmete giren çeltik değirmeni ilk günkü gibi çalışarak, tüm ihtişamıyla ayakta duruyor.

Çeltik değirmeni zamana meydan okuyor

 Kahramanmaraş’ta 1960’lı yıllarda 20 tane çeltik değirmeni arasında ayakta kalan tek çeltik değirmeni zamana direniyor. Bölgede çiftçilerin ürün hasadı yaptıktan sonra uğradığı tek mekan olan çeltik değirmeni, adeta insanı zaman yolculuğuna götürüyor.

Değirmenin işletmecisi Mehmet Gönültaş, “İlk çeltik değirmeni burası; 60’lı yılların fabrikası yani. Bu bölgede Kahramanmaraş’ta geliştirilmiş fabrikalar yok. Bölgede de tekiz şuanda Adana’da, Antep’te, Adıyaman’da bu gibi bir müessese yok, böyle bir tesisi bulamazsınız` dedi.

Çiftçinin değirmeni işlettikleri için çeltik ektiğini belirten Gönültaş, bu değirmeni kapatmaları halinde çiftçinin elindeki çeltiği işleyemeyeceğini sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun hava durumu 11 Ağustos Salı Samsun hava durumu 11 Ağustos SalıSamsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020 Samsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020