Ankara`nın “uyuşturucu baronu“ gözaltında

- Uyuşturucu ve silahlı suç örgütü elebaşı Kadir İnan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir`de yakalanarak Ankara`ya getirildi - İnan`la birlikte Türkiye`ye yasa dışı yollarla girdiği tespit edilen 4 şüpheli daha gözaltına alındı

Ankara`nın “uyuşturucu baronu“ gözaltında

ANKARA (AA) - Organize suç örgütü elebaşı ve Ankara`nın en büyük uyuşturucu kaçakçısı olduğu tespit edilen cezaevi firarisi Kadir İnan ve beraberindeki 4 kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir`de gözaltına alındı ve başkente getirildi.

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Ankara`da gerçekleştirilen birçok uyuşturucu kaçakçılığı ve silahlı olayın faili olduğu tespit edilen, 14 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi İnan`ın yasa dışı yollarla Türkiye`ye geldiğini tespit eden Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, suç örgütü elebaşı ve beraberindekileri takibe aldı.

Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İzmir`de bir süre takip edilen Kadir İnan ve beraberindeki 3 kişi, polis ekipleri tarafından İzmir`deki bir alışveriş merkezine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Öte yandan, İnan`a ait olduğu tespit edilen yatın kaptanı olduğu öğrenilen kişi de yakalandı.

Zanlılar, İzmir Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından gece saatlerinde tarifeli uçakla Ankara`ya getirildi. Özel harekat ekipleri tarafından uçaktan indirilen Kadir İnan ve beraberindekiler, geniş güvenlik önemleri altında Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürülmek üzere Esenboğa Havaalanı`ndan ayrıldı.