Samsun`a askeri hakim atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu, 3 kararname yayınladı. Samsun bir askeri hakim atandı. İşte tam liste...

Samsun`a askeri hakim atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu`nun yayınladığı yeni kararnamelerle, 45 kişinin görev yerleri değiştirildi. 65 askeri hakim de yeni görevlere atandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 3 yeni kararname yayınladı. İdari yargıda 5, adli yargıda ise 40 kişinin görev yerleri değiştirildi. Askeri yargının kaldırılması nedeniyle, 65 askeri yargı mensubu da idari ve adli yargıda yeni görevlere atandı.

HSK, bugün yayınladığı 3 kararname ile yargıda görev değişiklikleri yaptı. “1037 Sayılı Adli Yargı Kararname”yle 40, “1038 Sayılı İdari Yargı Kararname”yle ise 5 kişinin görev yerleri değiştirildi.

16 Nisan referandumunda kabul edilen anayasa değişikliğiyle askeri mahkemeler kaldırılmıştı. Askeri hakimlerin sivil mahkemelerde görev yapabilmesine olanak sağlayan kanun maddesine dayanılarak, 65 askeri hakim idari ve adli yargıda görevlendirildi. Askeri hakimlerin yeni görev yerleri “1036 Sayılı Kararname” ile duyuruldu.

HSK’den yapılan açıklamada kararnameye ilişkin inceleme taleplerinin, en geç 08 Ağustos mesai bitimine kadar, UYAP üzerinden yapılabileceği belirtildi. Askeri hakimlerinse, HSK Gelen Evrak Bürosu’na ya da görevli oldukları kurumlar aracılığıyla yapmaları gerektiği kaydedildi. Atamaların tam listesi şöyle:

ASKERİ HAKİM ATAMALARIN LİSTESİEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıDamat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdi Samsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdiKaradeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldı Karadeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldıSamsun'da TIR yangını Samsun'da TIR yangınıCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı