Toplu sözleşme talep ettiler

KESK’ten toplu sözleşme talebi

Toplu sözleşme talep ettiler

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Samsun Şubeler Platformu üyeleri, 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme talepleri hakkında basın açıklaması yaptı. 
KESK Samsun üyeleri Samsun Vergi Dairesi önünde toplanarak, 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme sürecine dönük taleplerini ifade etmek için basın açıklaması yaptı. Üyeler adına basın açıklamasını okuyan KESK Samsun Dönem Sözcüsü İsrafil Şahin, taleplerini şöyle sıraladı:
“Özelleştirmeler durdurulsun, sözleşmeli, taşeron, esnek ve kuralsız çalışma yasaklansın. Sözleşmeli statüsünde çalışanlar 4/A kadrosuna alınsın. Kadrolaşma, sürgün, rotasyon, soruşturma, mobbing ve mülakat gibi ayrımcılık oluşturan bütün uygulamalara son verilsin. Kamu hizmetleri işletmecilik esasına göre değil, toplumsal fayda gözeterek sağlansın.” 
Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatlarıEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'Üniversite tercihleri yapacak adaylar dikkat: Tıp Fakültesi garanti meslek değil Üniversite tercihleri yapacak adaylar dikkat: Tıp Fakültesi garanti meslek değil