İlkadım`da camilere tarihi estetik rötuş

SAMSUN, () - SAMSUN`un İlkadım Belediyesi, taş sıva adı verilen ve doğal taşların tozundan elde edilen bir sıva yöntemini kullanarak hem camii çevrelerini yeniliyor hem de aynı camilere tarihi bir ruh katıyor.

İlkadım`da camilere tarihi estetik rötuş

 İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yenileme çalışmalarında kullanılan taş sıva uygulaması vatandaşlar tarafından beğeni kazanıyor. Şehrin ilk yerleşim alanlarının İlkadım’da olmasından kaynaklanan çarpık kentleşme sorununa kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirerek önemli ölçüde katkı sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, özellikle cami ve okul gibi kamu alanlarının yenileme ve bakım hizmetlerinde yeni teknolojileri kullanarak modern çözümler sunduklarını söyledi. Son olarak taş sıva adı verilen ve doğal taşların tozundan elde edilen bir sıva yöntemini kullanan İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü cami çevrelerini yenilerken tarihi bir ruh katmayı amaçlıyor.
Başkan Tok `Yaptığımız çalışmaların tamamını büyük bir araştırma ve doğru planlama ile hayata geçirmek için yoğun çaba harcıyoruz. Bu son uygulamada olduğu gibi sıradan bir uygulama yerine yenilikleri takip ederek gerçekleştirdiğimiz ve taş sıva adı verilen teknikle yaptığımız çalışmalar kalıcı, güzel ve modern oluyor` dedi. İlkadım sınırları içerisinde bulunan bütün camilerde mutlaka bir yenileme ve bakım çalışmasının yapılmış olduğunu belirten Başkan Tok, `Camiler bizim inancımızda çok büyük değere sahiptir bunun yanı sıra cemaatimizle ve hemşerilerimizle bir araya geldiğimiz hasbihal edebildiğimiz önemli alanlardır` diye konuştu.