5 yıldızlı hizmet

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Samsun’da oluşturulan olimpiyat köyünde 83 ülkeden 4 bin sporcu kalıyor. KYK İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, olimpiyat köyünde sporculara ve konaklayanlara 5 yıldızlı hizmet verdiklerini söyledi

5 yıldızlı hizmet

Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 3 köyden oluşan olimpiyat köyünde 83 ülkeden 4 bin sporcunun kaldığını ayrıca emniyet görevlileri, sağlık görevlileri, gönüllüler ve hakemlerden oluşan 4 bin kişilik bir ekibin de yine olimpiyat köyünde kaldığını söyledi. Kasapoğlu, “ Olimpiyatlar öncesi oluşturulan olimpiyat köyündeki tüm odalar boyandı. Tesisatlar yenilendi. Çarşaf ve nevresimler yeni alındı. Temizlik ve bakım ürünleri odalara sınırsız sunuldu. “ dedi.

İsmail Hakkı Kasapoğlu, KYK yurtlarının olimpiyatlar öncesinde de otel rahatlığında ve konseptinde olduğu için dönüşümde sıkıntı yaşamadıklarını söyledi. Kasapoğlu, “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile olimpiyat komitesi kafilelerin rahatlığı için hiçbir masraftan kaçınmadı. Günde 30 çeşit yemek çıkartıyoruz. Tüm mutfaklara hitap ediyoruz. Sporcularımız müsabakalar sonrasında rahat dinlensinler diye masaj odaları, şark köşeleri ve rahat bahçe düzenlemeleri yaptık. Ücretsiz çamaşır yıkama ve kurulama hizmeti veriyoruz. “ diye konuştu.

Sporcu kafilelerinin müsabakalar sonrası şehri gezdiğini ve ilin ekonomisine ciddi anlamda katkı yaptığını belirten Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü İsmail Hakki Kasapoğlu şunları söyledi: Müdürlüğümüzde bulunan olimpiyat defterine neredeyse tüm ülkelerden çok sayıda sporcu kendi dillerinde teşekkür yazıları yazdılar. Memnuniyetlerini bildirdiler. Bu övgüler bize değil böylesi büyük bir spor olayını başarı ile gerçekleştiren ülkemize yapılıyor. Bu olimpiyatlar gösterdi ki ülkemiz çok daha büyük spor organizasyonlarına hazır ve başarı ile yapabilecek büyüklükte.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 17 yaşındaki çocuk için helikopter ile denizde arama Samsun'da 17 yaşındaki çocuk için helikopter ile denizde aramaSamsun'da DEAŞ operasyonu Samsun'da DEAŞ operasyonuSamsun'da altın fiyatları Samsun'da altın fiyatlarıSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıSamsun'da kurban etinden 'şarbon' bulaştı Samsun'da kurban etinden 'şarbon' bulaştıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSamsun Valiliği'nden STK'lara destek Samsun Valiliği'nden STK'lara destekBafra'da korona hassasiyeti Bafra'da korona hassasiyetiSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanSamsunspor, kamp çalışmalarını sürdürüyor Samsunspor, kamp çalışmalarını sürdürüyor