"Artık şampiyon güreşçiler yetiştireceğim"

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda bronz madalya kazanan milli sporcu Dursun Gözel: "Olimpiyat üçüncülüğü ile güreşi noktalamış oldum"

"Artık şampiyon güreşçiler yetiştireceğim"

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda bronz madalya kazanarak jübilesini yapan 32 yaşındaki milli güreşçi Dursun Gözel, antrenör olmayı hedefliyor. 

Serbest stil 86 kilodaki üçüncülük maçında Bulgar rakibi Angel Iliev Tsenov`u 12-1 yenerek bronz madalya elde eden Dursun Gözel açıklamada bulundu. 

Kazandığı olimpiyat üçüncülüğü ile son maçına çıktığını belirten Dursun Gözel, `Avrupa şampiyonluğu, dünya ve olimpiyat ikinciliğim var. Buradaki olimpiyat üçüncülüğü ile güreşmeyi noktalamış oldum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Ailem beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Bundan sonra artık memleketim Sivas`ta şampiyon güreşçiler yetiştireceğim.` dedi.

Güreşe 23 yıl önce babasının teşvikiyle başladığını aktaran milli sporcu, `Babadan gelen bir spor. Sağ olsun, babam beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Onlara çok teşekkür ederim.` ifadelerini kullandı.- `Dört dörtlük bir organizasyon`

Dursun Gözel, Türkiye`nin çok güzel bir organizasyona imza attığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

`Organizasyonun düzenlenmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`a teşekkür ederim. Her şey mükemmel şekilde devam ediyor. Dört dörtlük bir organizasyon. Kendi ülkemde güreşmeyi noktaladım. Gönül şampiyon olup İstiklal Marşı`mızı daha önce okuttuğum gibi okutmayı isterdi ama nasip olmadı.`

Baba Kazım Gözel, beş oğlundan dördünün güreşçi olduğunu, birçok şampiyonluklar kazandıklarını söyledi.

Çocukları ile gurur duyduğunu dile getiren Gözel, `Dursun, bronz madalya ile jübile yaptı. Ay-yıldızlı bayrağı taşımak çok ayrı duygu. Allah`a şükürler olsun, oğlumla gurur duyuyorum.` şeklinde konuştu.

Anne Songül Gözel de oğlunun başarıları ile sevindiklerini ifade etti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıTalasgücü Belediyespor'dan kaleye takviye Talasgücü Belediyespor'dan kaleye takviyeBORTAM Seri üretime başlad BORTAM Seri üretime başladSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralıŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandıKayserispor'da Bayram Bektaş dönemi Kayserispor'da Bayram Bektaş dönemi7 ayda 11.3 milyon dolarlık ihracat 7 ayda 11.3 milyon dolarlık ihracatSedat Kılınç, faiz oranlarının 0.87'ye çıkarılmasını değerlendirdi Sedat Kılınç, faiz oranlarının 0.87'ye çıkarılmasını değerlendirdiDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık