Allen ve Kaylin Deaflympics`de altın madalyanın sahibi oldu

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü`nde oynanan golf müsabakalarıyla tamamlandı.

Allen ve Kaylin Deaflympics`de altın madalyanın sahibi oldu

 Organizasyonun final mücadelesinde, erkeklerde Alman golfçü Allen John, kadınlardaysa Amerikalı golfçü Kaylin Yost altın madalyanın sahibi oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü`nde match play oyun formatında oynanan final maçlarında erkeklerde Alman golfçü Allen John, İngiliz rakibi Daniel Paul Warring`i, kadınlarda ise Amerikalı Kaylin Yost, Hindistanlı rakibi Diksha Dagar`ı mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası`nda yapılan finallerde sahada ilk önce üçüncülük dördüncülük maçı oynandı. Erkeklerde İngiliz golfçü Seteven James John Cafferty, Danimarkalı rakibi Lasse Emil Nielsen`le sahaya çıktı. 18. çukuru beraberlikle bitiren ekip play off`a kaldı. Play off sonunda Cafferty, 19. Çukurda 1up yaparak bronz madalya kazandı. Kadınlarda ise Norveçli golfçü Andrea Hjellegjerde, Alman rakibi Amelie Gonzalez Podbicanin`le sahaya çıktı. Hjellegjerde, rakibi Podbicanin`i 3-1 mağlup ederek bir diğer bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonluk maçında ise erkeklerde Alman golfçü Allen John, İngiliz rakibi Daniel Paul Warring ile mücadele etti. Heyecanlı ve başabaş geçen maçda 18. çukur beraberlikle bitti. Play off`a uzayan maç sonunda Allen John 1up öne geçerek zafere ulaştı ve altın madalyanın sahibi oldu. Kadınlarda ise Amerikalı golfçü Kaylin Yost, Hintli golfçü Diksha Dakar`la sahaya çıktı. 18 çukura aynı skorla gelen golfçülerin maçı play off`a uzadı. Play off sonunda 19. çukurda 1up öne geçen Amerikalı golfçü Kaylin Yost, şampiyon olarak altın madalya kazanan bir diğer isim oldu.
Deaflympics`deki golf oyunları, oynanan final raundunun ardından gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. Ödül törenine, ICSD Başkanı Valery Rukhledev, ICSD turnuva direktörü Don Conwey, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu katıldı. Kazananlara ödüllerini ICSD Başkanı Valery Rukhledev ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacak