Acil servis personeline madde bağımlıları eğitimi

Samsun`da kamu hastanelerinde görev yapan acil servis personeline madde bağımlıları eğitimi verildi.

Acil servis personeline madde bağımlıları eğitimi

 Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından acil serviste görev yapan; hekim, hemşire, paramedik, acil tıp teknisyenlerine acil serviste madde bağımlı hastalar ile karşılaştıklarında dikkat etmeleri gereken tıbbi ve hukuki konular hakkında eğitim düzenlendi.
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesi Toplantı Salonlarında gerçekleşen eğitime, Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastanelerde görev yapan 450 sağlık personeli katıldı. Eğitim, Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Acil Tıp Uzmanı Dr. Elif Bayçelebi ve Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Sorumlusu Acil Tıp Uzmanı Dr. Murat Güzel tarafından verildi. Eğitimde: Sağlık çalışanlarına madde bağımlılığına genel yaklaşım ilkeleri ve bağımlılığa neden olan faktörler, bağımlılığa neden olan hem yasadışı hem de yasal olarak kullanılan ilaçların kullanım biçimleri, suistimal şekilleri, acil servise en sık başvuru olan bilinç ve solunum depresyonu yapan madde zehirlenmeleri konusunda ilk değerlendirme, tanı, tedavi ve takipte yapılması gerekenler, madde bağımlı ölümlere hangi tür maddelerin neden olduğu ve bunların ölümlere neden olma mekanizmaları, madde alan şahısların kontrol altına alınırken hem hasta hem de sağlık personeli açısında gelişebilecek riskler ve buna yönelik müdahaleler, acil serviste tıbbi veya adli açıdan numune alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi aktarıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)