Darbe girişimi sırasında köprüde gerçek ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü`nün üzerinde görüldüğü söylentisi yayılan nesnenin keskin nişancı değil, brandayla kapatılmış vinç olduğu ortaya çıktı.

Darbe girişimi sırasında köprüde gerçek ortaya çıktı

FETÖ 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü`nde 2`si polis 34 kişinin şehit edildiği olaylara ilişkin, 135`i tutuklu 143 şüpheli asker hakkında hazırlanan 1052 sayfalık iddianame  İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Hazırlanan iddianamede köprü üzerinde keskin nişancı olduğu iddialarına da son nokta koyuldu.  Keskin nişancı olduğu iddia edilen nesnenin aslında kuleye ait üzeri branda ile kapatılmış vinç olduğu belirtildi.

37 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

İddianamede, şüphelilerin `TBMM`yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs`, ` Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs` ve `anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs` ile `kasten öldürme` suçlarından 37`şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması isteniyor.

BRANDA İLE KAPATILMIŞ VİNÇ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Hazırlanan iddianamede köprü üzerinde keskin nişancı olduğu iddialarına da son nokta koyuldu.  Keskin nişancı olduğu iddia edilen nesnenin aslında kuleye ait üzeri branda ile kapatılmış vinç olduğu belirtildi.

İDDİANAMEDE FOTOĞRAF DA YER ALDI

Fotoğrafa da yer verilen iddianamede şu bilgilere yer aldı: `Bazı medya ve vatandaşlar tarafından köprünün Beylerbeyi Kulelerinin üst tarafından keskin nişancı tarafından ateş edildiği söylenmesi üzerine köprü kulesine çıkılarak kontrol edilmiş, aşağıdan bakılınca insan gibi görünen nesnenin üzeri branda ile kapatılmış kuleye ait vinç olduğu tespit edilmiş.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'