6 yıldır evde tedavi görüyor

SAMSUN`da 2004 yılında beyin damarlarında ki rahatsızlık sonucu evde bakım hizmeti alan felçli 74 yaşındaki Aydın Kara, `evdeki hayatlar` projesi kapsamında ziyaret edildi.

6 yıldır evde tedavi görüyor

 Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun İl Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü`nün ortak paydaş olduğu `Evdeki Hayatlar` projesi kapsamında, 2011 yılında beyin damarlarında ki sağlık sorunu nedeniyle felç olan evli 5 çocuk babası Aydın Kara’nın İlkadım İlçesi’ndeki evinde ziyaret edildi.

Evde bakım hizmeti alan Aydın Kara`nın eşi Fatma Kara, evde sağlık hizmeti veren personelle aile gibi olduklarını eşinin de sürekli yanında olduğunu belirterek, `Biz 55 yıldır evliyiz. Eşim balıkçılık işi yapıyordu. Geçirdiği rahatsızlık sonucu felç oldu ve sürekli yatağa bağımlı. Devletimizden Allah razı olsun. Bizim hiç bir eksiğimiz yok. Allah devletimize zeval vermesin` dedi.

Proje hakkında bilgiler veren BİK Samsun İl Müdürü Mustafa Bayraktar, evde sağlık hizmeti alan ailelerin yaşantılarını kamuoyuna yansıtmaya çalıştıklarını belirterek, `İnsanlar, yaşıyor ve ölüyor. Süreç devam ediyor. Biz insanlığın yaşaması için mücadele ediyoruz. Devletimiz ailelerin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Onların sadece sevgi ve selama ihtiyacı var. Biz de bunun için buradayız. İnsanlığı yaşatmamız lazım. ;İnsanlığı yaşatabilirsek, toplumsal farkındalığı oluşturabilirsek çok daha farklı noktalara ülkemizi taşıyacağımıza inanıyorum. İnşallah sonucu çok çok daha iyi noktalara taşıtırız` diye konuştu.

Tedavilerde ailenin takibinde olan Doktor Ecem Yetim, ailenin her zaman yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu