Suç örgütü operasyonunda ikinci dalgada tutuklama geldi

Samsun`da 29 kişinin gözaltına alınıp 10’unun tutuklandığı suç örgütü operasyonunda serbest kalan 7 kişi, savcının itirazı üzerine çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Suç örgütü operasyonunda ikinci dalgada tutuklama geldi

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde 3 ay süren çalışmalar sonucu 12 gün önce özel harekat polislerinin desteğiyle silahlı suç örgütüne yönelik operasyon düzenlemişti.

Samsun merkezli Bafra ve 19 Mayıs ilçesi ile İzmir`de 300 polisin katılımıyla 29 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, organize suç örgütü lideri Samsun Bafralı Sedat Şahin`in adamı olduğu iddia edilen, suç örgütünün lideri olduğu ileri sürülen Eyüp A. ile birlikte toplam 29 kişi gözaltına alınmıştı. 6 gün önce Samsun Adliyesine sevk edilen 29 kişiden Eyüp A. ile birlikte 10 kişi tutuklanmış, 19 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının bir üst mahkemeye yaptığı itiraz sonucu serbest kalan 7 kişi dün gece Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bafra, 19 Mayıs ve Atakum ilçelerinde düzenlenen operasyonla yeniden gözaltına alındı. Gözaltına alınan 7 kişi ile birlikte 4 adet daha tüfek ele geçirildi. KOM Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan B.Ş., B.K., S.İ., E.G., B.K., O.K. ile Ç.K. adlı kadın bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren 7 kişi tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi. Bugün 7 kişinin de tutuklanmasıyla suç örgütü operasyonunda tutuklu sayısı 17`ye çıkmış oldu.