Bahçeli : İsrail yanlıştadır

MHP lideri Devlet Bahçeli basın toplantısı düzenliyor.

Bahçeli : İsrail yanlıştadır

Konuşmasından satır başları:

İsrail`in Filistinli müslümanlara yönelik tavrı gündemin en can yakıcı konusudur. Mescid-i Aksa 14 Temmuz`da İsrail tarafından ablukaya alınmıştır. İsrail büyük bir insanlık suçuna imza atmıştır. 

Filistinli kardeşlerimize ateş açılmış, barbarca muameleler sergilenmiştir. Siyonizm birkez daha vahşi bir komplomun hazırlayıcısı olmuştur. Kudüs`teki hak ihlalleri, insanlığın ve inancımızın hiçbir değeriyle izah edilemeyecektir. İsrail insan haklarını çiğnemiştir, İsrail`in yöntemi terörden farksızdır. Müslümanım diyen hiç kimsenin sessiz kalmayacağı ilkelliklere bugün göğüs görülmezse müslüman ülkeler nasıl bir olacaktır. Katar krizini tırmandıran körfez ülkeleri neden ürkektir? Herkes birbirinin kuyusunu kazmakla meşguldür. İsrail`le açık veya gizli ilişki içerisinde olanlar bu olanlara ilgisizdir. Bu ilgisizlik bir bakıma İslam ülkelerinin perişanlığının tescilidir. Düşünebiliyor musunuz, İsrail büyük mescidlerimizden birini ibadete kapatabilmektedir? Arap Birliği nerededir, İsrail`i kınamaktan neden acizdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan vasıtasıyla Türkiye tarafını göstermiştir. Kaldı ki İsrail`in bu kaba, hırçın dehşeti ülkemizde infial ve tepkiyle karşılanmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkeleri gezisinde İsrail`e olan tepkisini dile getirmiştir.

Sinagog saldırılarına kınama

Birleşmiş Milletler`in dün bu konuyla ilgili yaptığı toplantı kalıcı bir barış atmosferine katkıda bulunmamıştır. Kudüs`te dini ve etnik temizlik yapmak isteyen siyonizm zihniyeti mağlup edilecektir. Kudüs`ü başkent yapmak gayesiyle kıyasıya bir çabanın içinde olan İsrail yanlıştadır. İsrail musallat olduğu Harem-i Şerif`ten derhal elini çekmelidir. Musevi vatandaşlarımızın İstanbul veya başka yerde Musevi vatandaşlarımıza ait ibadet yerlerinin taciz ve tahrik edilmesini meşru ve doğru göremeyiz. Sinagog saldırıları elimizi zayıflatmakla kalmaz, din ve vicdan özgürlüğüne de darbe olur. Son günlerde medyaya yansıyan hadiseleri endişeyle izlemekteyim. 

 Ülkemiz bekasına yan bakan her türlü çevre ve örgütle kıran kırana bir mücadele halindedir. İstiklal hakları ne pahasına olursa olsun müdafaa edilmektedir. Tehlike çok yakındır. Milli mukavemeti kırmak, milli birlik ruhunu yıkmak isteyen iç ve dış güçler gemiyi azıya almıştır. Necmettin Yılmaz`ın katilleriyle, Ömer Halisdemir`i şehit eden teröristlerle çok çetin bir mücadele sürmektedir. 

Türk milleti zalimlere aldırmayacak, bunlar karşısına diz çökmeyecektir. Hero tişörtü giyen zalimler kazanamayacaktır. Bu uğurda taviz yoktur. Hiçbir sefil, hiçbir çürümüş karşımıza çıkamayacaktır. Zor oyunu her zaman bozmuştur, iman ihaneti yenmiştir. 

Terörist her isim altında terörist ve şerefsizdir

YPG isim değiştiriyormuş, ismin ne önemi var? İsim değişikliği cinayetleri nasıl örtecektir? ABD`nin YPG`ye verdiği silah artık milli güvenlik meselesine dönüşmüştür. Terörist her isim altında terörist ve şerefsizdir. FETÖ, YPG, PKK, bunlar arasında en ufak bir farklılık yoktur. Terör örgütlerine karşı bakışın çifte standart oluşu, küresel huzurun da aleyhinedir.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 17 yaşındaki çocuk için helikopter ile denizde arama Samsun'da 17 yaşındaki çocuk için helikopter ile denizde aramaSamsun'da DEAŞ operasyonu Samsun'da DEAŞ operasyonuSamsun'da altın fiyatları Samsun'da altın fiyatlarıSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıSamsun'da kurban etinden 'şarbon' bulaştı Samsun'da kurban etinden 'şarbon' bulaştıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSamsun Valiliği'nden STK'lara destek Samsun Valiliği'nden STK'lara destekBafra'da korona hassasiyeti Bafra'da korona hassasiyetiSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanSamsunspor, kamp çalışmalarını sürdürüyor Samsunspor, kamp çalışmalarını sürdürüyor