“İzzet Öz`e Saygı Gecesi“

Programda Nükhet Duru`nun ve genç piyanist Hakan Başar`ın yanı sıra "Akustik Bişeyler" grubu da sahne aldı.

“İzzet Öz`e Saygı Gecesi“

 Beşiktaş Belediyesi tarafından Abbasağa Parkı`nda düzenlenen `Ustalara Saygı` programının konuğu İzzet Öz oldu.

Öz, Faruk Şüyün`ün hazırladığı etkinlikte, 50 yıllık müzik tarihini görüntü ve müziklerle anlattı.

Birçok radyo ve televizyon programına imza atan Öz, MFÖ grubunun üyelerinden Fuat Güner`in yanı sıra birçok dostuna da mikrofon uzattı.

İzzet Öz, 50. sanat yılı için yaklaşık 500 sayfadan oluşan bir kitap hazırlayacağını söyledi.

Annesiyle beraber 2,5 yaşındayken klasik müzik konserlerine gitmeye başladığını belirten Öz, ilerleyen yıllarda birçok yerde müzik arşivleri oluşturduğunu dile getirdi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar`ın da katıldığı programda, İzzet Öz’ün dostlarından Nükhet Duru da sahne aldı.

Gecede, genç piyanist Hakan Başar, Yarkın Tuncer ve Türker Çolak eşliğinde mini bir resital verirken, Öz`ün yeğeni İsmet Joan Üner`e bir parçada da eşlik etti.

Yaz dönemi nedeniyle açık havada düzenlenen etkinlikte, Cevdet Alanbay, Siney Yılmaz ve Goncagül Alankaya`dan oluşan `Akustik Bişeyler` grubu da 1970`lerden bugüne geniş bir yelpazede şarkılar seslendirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralı Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Samsun hava durumu 5 Ağustos Çarşamba Samsun hava durumu 5 Ağustos ÇarşambaDolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları