Sudan heyeti MÜSİAD’da

Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nin misafiri olarak Samsun’a gelen Sudanlı heyet MÜSİAD Samsun Şubesi’ne ziyarette bulundu.

Sudan heyeti MÜSİAD’da

Sudan`da sağlık kalitesini arttırmak için Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından kurulan Sudan Ebelik Eğitimi Komisyonu Sudan`dan gelen heyet ile birlikte, MÜSİAD Samsun’u ziyaret ederek Sağlık ve hastanelerde kullanılan cerrahi aletler alanında MÜSİAD’ ın kendilerine nasıl yardımcı olacağı konusunda fikir alışverişinde bulundular.

MÜSİAD’ ın değişik sanayi kollarında faaliyet gösteren firmalarının Sudan hükümeti nezdinde nasıl geliştirilerek fayda ve katkı sağlanabileceği konusuna değinildi.

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Tan; ‘Bilgi, Müslüman’ın ortak malıdır. Sudan’ın temel problemlerinde her türlü desteğin yapılacağı bu proje kapsamında, ülkemize gelecek öğrencilerinde Samsun’ daki sağlık yatırımlarını bizzat yerinde görmeleri, ülkelerine döndüklerinde hayal güçlerini arttıracağı kanaatindeyim’ dedi.

MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan, MÜSİAD üyesi Ahmet Bahadır’ ınBahadır Tıbbi Aletler A.Ş. firmasına, heyeti fabrika ziyaretine götürdü. Sudan Heyeti fabrika gezisinden dolayı Haluk Tan’ a teşekkür ederken,  Haluk Tan’ da Sudan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. İsmael Büşera, Akademi Uluslararası İşbirliği Müdürü Dafaallah Almalhuda, Akademi Temel Sağlık Hizmetleri Dekanı Dr. Mutez Abdelhadi, Akademi Vekili ve Ebelik Okulu Müdürü Dr. Tarık Nasreddin Bedevi ile Sudan Ebelik Eğitim Komisyonu üyeleri Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, Doç. Dr. Birsen Altay ve Yrd. Doç. Dr. Faruk Tan’ a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandı OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandıSamsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyor Samsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyorSamsun'da uyuşturucu ve silah operasyonları Samsun'da uyuşturucu ve silah operasyonlarıSamsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendi Samsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendiSamsun'da rekor korona cezası Samsun'da rekor korona cezasıSamsun'da traktör can aldı Samsun'da traktör can aldıSamsun'da buraya giden şifa buluyor Samsun'da buraya giden şifa buluyorSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatlarıSamsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlar Samsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlarSamsun ayçiçeği hasatı için gün sayıyor Samsun ayçiçeği hasatı için gün sayıyor