Suudi Arabistan`a saldırı

Suudi Arabistan`ın Kızıldeniz kıyısında yer alan Yenbu kentindeki petrol tesislerinin, Husiler tarafından balistik füzelerle hedef alındığı iddia edildi.

Suudi Arabistan`a saldırı

Husilere bağlı Yemen resmi haber ajansı SABA`da yer alan ve askeri kaynaklara dayandırılan habere göre, Husiler, Suudi Arabistan`ın batısındaki Yenbu ilindeki petrol rafinelerine, `Burkan-2` uzun menzilli balistik füzesi attı.

Haberde, füzenin hedefine isabet ettiği ve rafinerilerde büyük çapta hasar olduğu öne sürüldü.

Suudi Arabistan makamlarınca, henüz konuyla ilgili resmi açıklama yapılmadı.

Bu arada Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA da Yenbu ilindeki Samref Petrol Rafinerisi`nde bir elektrik transformatörünün, sıcak hava nedeniyle aşırı ısındığını ve bu nedenle yandığını kaydetti.

Olayda herhangi bir can ya da mal kaybının olmadığı ve rafinerinin çalışma sisteminde de bir sıkıntının meydana gelmediği ifade edildi.

Yemen`de meşru yönetime darbe yapan Husiler, Eylül 2014`ten bu yana başkent Sana başta olmak üzere bazı bölgeleri kontrolünde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Mart 2015`ten bu yana Husilere karşı savaşta meşru hükümet güçlerine destek veriyor.

Husiler, Suudi Arabistan`ın Yemen sınırındaki Necran ve Cazan kentlerine katyuşa, scud ve diğer balistik füzelerle sık sık saldırıyor. Söz konusu saldırılar çoğunlukla hava savunma sistemleri tarafından engellenirken, bazen can ve mal kayıplarına yol açıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduSamsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Ataşehir'de korkutan patlama: 12 kişi tahliye edildi Ataşehir'de korkutan patlama: 12 kişi tahliye edildi