Protokolü Roma dönemine ait kıyafetleriyle karşılayıp dans ettiler

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan, Aizanoi Antik Kenti’nde, "Senfonik Türküler Konseri" için gelen davetlileri ,Pamukkale Üniversitesi kazı ekibi öğrencileri, Antik Roma dönemine ait kıyafetleriyle karşıladılar.’’İkinci...

Protokolü Roma dönemine ait kıyafetleriyle karşılayıp dans ettiler

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan, Aizanoi Antik Kenti’nde, `Senfonik Türküler Konseri` için gelen davetlileri ,Pamukkale Üniversitesi kazı ekibi öğrencileri, Antik Roma dönemine ait kıyafetleriyle karşıladılar.

’’İkinci Efes’’ olarak’da adlandırılan Aizanoi Antik Kenti’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce düzenlenen `Senfonik Türküler Konseri` için Çavdarhisar’a gelen 25 ülkenin büyükelçileri ve protokol üyeleri ilçeye geldiklerinde Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin eski Roma dönemine ait giydikleri kıyafetlerle karşılandılar.

Oldukça ilgi çeken öğrencilerin kıyafetleriyle büyükelçiler bol bol fotoğraf çektirdiler.Öğrencilerin büyükelçiler için verilen kokteylde ve konser alanında eski Roma dönemine kıyafetleriyle İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği eserlerle dans etmesi ilgiyle izlendi.(YD-EFE)