Üç aylık golfçü, rakiplerini korkuttu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu`nun tavsiyesi üzerine 20 yıllık futbolculuk kariyerini sonlandırarak 3 ay önce golfe başlayan milli sporcu Mehmet Yavuz, İşitme Engelliler Olimpiyatları`nın ilk günkü elemelerinde 22 sporcu arasında 11. sırayı almayı başardı.

Üç aylık golfçü, rakiplerini korkuttu

Samsun`da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda Golf Milli Takımı`nın formasını giyen, bu sporda sadece 3 aylık geçmişi bulunan Mehmet Yavuz, başarısıyla dikkati çekti.

Antalyalı milli golfçü, spora 1997 yılında futbolla başladı. Milli formayı ilk kez 2000 yılında giyen, 2008 ve 2012`deki İşitme Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası`nda takım arkadaşlarıyla dünya şampiyonluğu yaşayan Mehmet Yavuz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu`nun tavsiyesi üzerine 3 ay önce golfle tanıştı.

Mehmet, gösterdiği başarılı performansla kısa sürede milli formayı giymeye hak kazandı.

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda Türkiye`yi temsil eden 32 yaşındaki Mehmet Yavuz, 10-15 yıllık golfçülerle başa baş mücadele etmesi, ilk günkü elemeleri 22 sporcu arasında 11. sırada bitirmesiyle dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. 

Milli sporcu Mehmet, yaptığı açıklamada, Dişişleri Bakanı Çavuşoğlu`nun tavsiyesiyle 3 ay önce golfe başladığını, bu branşta ilk kez Samsun`daki oyunlarda milli formayı giydiğini söyledi.

Golfün, bireysel, kendini daha iyi gösterebileceği bir spor dalı olduğuna işaret eden Mehmet, `Golf, futboldan farklı dinamiklere sahip olduğu için Türkiye`yi başka bir branşta da uluslararası arenada temsil etmek istedim.` dedi.

Oyunlarda Hırvat ve İngiliz rakipleriyle mücadele ettiğini aktaran Mehmet, `Hırvat oyuncu 10, İngiliz oyuncu ise 15 yıllık golfçü. Ben ise 3 aylık oyuncuyum. Onların puanları benden yüksekti ama başa baş mücadele ettim ve 22 sporcu arasında 11. sırada yerimi aldım.` ifadelerini kullandı.

İşitme Engelliler Milli Golf Takımı`nın da 6 ay önce oluşturulduğunu dile getiren Mehmet Yavuz, şunları kaydetti:

`Ben ve arkadaşlarım birkaç aylık çalışma ile bu seviyeye geldik. Diğer ülkelerdeki sporcular bunu öğrenince şaşırıyor. Bize diyorlar ki, `İki yıllık çalışma ile daha iyi yerde olabilirsiniz.` Birkaç aylık çalışma ile bu seviyede olduğumuza inanamıyorlar. Üç aylık çalışmamızla bu seviyede olmamız yabancı oyuncuları korkuttu. Önümüzdeki yıllarda daha da korkutacak gibi görünüyor.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıPendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı Pendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralıTürkiye konut doğal gaz fiyatinda Avrupa'da en ucuz ikinci ülke Türkiye konut doğal gaz fiyatinda Avrupa'da en ucuz ikinci ülkeEmet yeni sanayisine kavuşuyor Emet yeni sanayisine kavuşuyor