Genç sporcu hedeflerini açıkladı

İşitme Engelliler Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncusu Metin İmdat: "Yarı final ve finalin ardından bayrağımızı dalgalandıracağız. Ailem işaret dilini çok fazla bilmiyor. Mesaj yoluyla iletişim kurabiliyoruz. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda şampiyon olduktan sonra elde edeceğim gelirle kendime ev almak istiyorum"

Genç sporcu hedeflerini açıkladı

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda mücadele eden Erkek Milli Voleybol Takımı oyuncularından Metin İmdat, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Metin İmdat, İtalya`yı 3-2 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

İşitme Engelliler Olimpiyatları`nın hazırlıklarına 3 ay önce başladıklarını belirten Metin, kamptaki heyecanlarının aynı şekilde sürdüğünü dile getirdi.

A Grubu`nda oynadıkları iki müsabakayı da kazandıklarını vurgulayan Metin İmdat, `2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda şampiyon olmak istiyoruz. İnşallah şampiyon olacağız. Kendimize güveniyoruz. Bir sene önce ABD`de dünya şampiyonu olduk. Yarı final ve finalin ardından bayrağımızı dalgalandıracağız` diye konuştu.

 `Ailemle mesaj yoluyla iletişim kurabiliyoruz`

Metin İmdat, ailesinin işaret dilini çok iyi bilmediğini ve sadece mesaj yoluyla iletişim kurabildiklerini ifade etti.

Van`da doğduğunu, ilkokula 9 yaşında başladığını ve ailesinin orada yaşadığını anlatan Metin, altı kardeşi ve bir çocuğu olduğunu belirtti.

Milli voleybolcu, ailesinin çiftçilik yaparak geçimini sürdürdüğünü dile getirerek, `TOFAŞ fabrikasında çalışıyorum. Kendi çabalarım sayesinde işe girdim. İşe başladıktan iki sene sonra da evlendim. Eşim de çalışıyor. Ailem işaret dilini çok fazla bilmiyor. Mesaj yoluyla iletişim kurabiliyoruz.` değerlendirmesinde bulundu.

 `Ev almak istiyorum`

Metin İmdat, olimpiyatlarda şampiyon olduktan sonra elde edeceği ödülle kendisine ev almak istediğini söyledi.

Tek başına hayat mücadelesi vermiş ve kendisini geliştirmiş bir insan olduğunu vurgulayan Metin, `Olimpiyatlarda şampiyon olursak, devlet sporcusu olacağım. Aileme bir şeyler bırakmak istiyorum. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda şampiyon olduktan sonra elde edeceğim gelirle kendime ev almak istiyorum.` ifadelerini kullandı.

Milli sporcu, açılış töreninde takım olarak çok heyecanlandıklarını ve mutlu olduklarını dile getirerek şunları kaydetti:

`Çocukluğumdan beri hayalim voleybol oynamak. Tribünlerde bizi desteklemeye gelen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye, işitme engelli sporunda Avrupa`dan çok daha iyi durumda. Bu organizasyon içerisinde yeri ve emeği olan herkes bizi çok mutlu etti.`