Genç sporcu hedeflerini açıkladı

İşitme Engelliler Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncusu Metin İmdat: "Yarı final ve finalin ardından bayrağımızı dalgalandıracağız. Ailem işaret dilini çok fazla bilmiyor. Mesaj yoluyla iletişim kurabiliyoruz. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda şampiyon olduktan sonra elde edeceğim gelirle kendime ev almak istiyorum"

Genç sporcu hedeflerini açıkladı

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda mücadele eden Erkek Milli Voleybol Takımı oyuncularından Metin İmdat, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Metin İmdat, İtalya`yı 3-2 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

İşitme Engelliler Olimpiyatları`nın hazırlıklarına 3 ay önce başladıklarını belirten Metin, kamptaki heyecanlarının aynı şekilde sürdüğünü dile getirdi.

A Grubu`nda oynadıkları iki müsabakayı da kazandıklarını vurgulayan Metin İmdat, `2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda şampiyon olmak istiyoruz. İnşallah şampiyon olacağız. Kendimize güveniyoruz. Bir sene önce ABD`de dünya şampiyonu olduk. Yarı final ve finalin ardından bayrağımızı dalgalandıracağız` diye konuştu.

 `Ailemle mesaj yoluyla iletişim kurabiliyoruz`

Metin İmdat, ailesinin işaret dilini çok iyi bilmediğini ve sadece mesaj yoluyla iletişim kurabildiklerini ifade etti.

Van`da doğduğunu, ilkokula 9 yaşında başladığını ve ailesinin orada yaşadığını anlatan Metin, altı kardeşi ve bir çocuğu olduğunu belirtti.

Milli voleybolcu, ailesinin çiftçilik yaparak geçimini sürdürdüğünü dile getirerek, `TOFAŞ fabrikasında çalışıyorum. Kendi çabalarım sayesinde işe girdim. İşe başladıktan iki sene sonra da evlendim. Eşim de çalışıyor. Ailem işaret dilini çok fazla bilmiyor. Mesaj yoluyla iletişim kurabiliyoruz.` değerlendirmesinde bulundu.

 `Ev almak istiyorum`

Metin İmdat, olimpiyatlarda şampiyon olduktan sonra elde edeceği ödülle kendisine ev almak istediğini söyledi.

Tek başına hayat mücadelesi vermiş ve kendisini geliştirmiş bir insan olduğunu vurgulayan Metin, `Olimpiyatlarda şampiyon olursak, devlet sporcusu olacağım. Aileme bir şeyler bırakmak istiyorum. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nda şampiyon olduktan sonra elde edeceğim gelirle kendime ev almak istiyorum.` ifadelerini kullandı.

Milli sporcu, açılış töreninde takım olarak çok heyecanlandıklarını ve mutlu olduklarını dile getirerek şunları kaydetti:

`Çocukluğumdan beri hayalim voleybol oynamak. Tribünlerde bizi desteklemeye gelen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye, işitme engelli sporunda Avrupa`dan çok daha iyi durumda. Bu organizasyon içerisinde yeri ve emeği olan herkes bizi çok mutlu etti.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduSamsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun'da kaza Samsun'da kazaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!