Samsun`da üreten kadınlar ödüllendirildi

“Üreten Kadın Güçlü Atakum” projesinde kadınlar sertifikalarını aldı.

Samsun`da üreten kadınlar ödüllendirildi

Atakum Belediyesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle,“Üreten Kadın Güçlü Atakum”Projesi kapsamında gerçekleştirilen Satış ve Pazarlama Teknikleri konulu seminere katılan kadınlara sertifika verildi. 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yetkin Bulut tarafından verilen seminer programı kapsamında, kadınların kendi iş yerlerini kurmaları durumunda, yaptıkları ürünleri pazarlayabilmeleri için gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaları adına atmaları gereken adımlar ve izlemeleri gereken yol hakkında bilgi verildi.


Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi`nin öneminden bahseden Doç. Dr. Yetkin Bulut, “Kadınların kendi iş yerlerini kurmaları ya da iş gücüne katılmaları noktasında, Atakum Belediyesi üzerine düşen sorumluluğu başarıyla yerine getiriyor. İstihdam odaklı bu projelerin, ilçedeki kadınların ekonomik hayat içerisinde hak ettikleri noktalara ulaşmalarına da imkan sağlayacaktı. Bu anlamda, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı kutluyorum” dedi.


Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi kapsamında gerçekleştirilen Satış ve Pazarlama Teknikleri seminerine katılarak başarıyla tamamlanan 50 kadın, sertifikalarını gerçekleştirilen törende aldı. Kursiyerler daha sonra ellerinde sertifikalarıyla topluca hatıra fotoğrafı çektirdi.