Samsun`da Mescid-i Aksa’nın kapatılmasına tepki

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Başkanlığı, İsrail polisi tarafından Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın kapatılmasına tepki gösterdi.

Samsun`da Mescid-i Aksa’nın kapatılmasına tepki

Samsun`da Mescid-i Aksa’nın kapatılmasını protesto eden gruba Samsun Valisi Osman Kaymak da destek verdi.

Milyonlarca Filistinliyi topraklarından eden ve insan haklarına uymadan orantısız güç kullanan İsrail, zulmüne bir yenisini daha ekledi. İsrail polisi, Mescid-i Aksa`da silahlı saldırı girişiminde bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürdü, Mescid-i Aksa`yı kapattı. Mescid-i Aksa’da namaz kılmak isteyen Filistinlileri, İsrail polisi darp etti. Geçen hafta ise Mescid-i Aksa`da cuma namazı kılınamadı.

VALİ KAYMAK DA KATILDI

İsrail’in Filistinlilere uyguladığı zulme tepki gösteren TÜGVA Samsun İl Başkanlığı üyeleri, Büyük Cami`de kılınan cuma namazının ardından İsrail’i protesto etti. Protesto eylemine Memur-Sen’e bağlı bazı sivil toplum üyeleri de destek verirken, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç de protesto eyleminde yer aldı.

MÜSLÜMANLARA ENGEL OLDULAR

Grup adına konuşma yapan TÜGVA Samsun İl Başkanı Hakan Durmuşoğlu, “Mescid-i Aksa biz Müslümanlar için büyük değer taşımaktadır. Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs’te İsrail bu sefer gözlerini tekrar Mescid-i Aksa’ya dikmiştir. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel oldular.

Kardeşlerimize ve İslam`a yapılan zulme karşı çıkmak bizim görevimizdir. Kudüs’te 1948 yılından itibaren yapılan bu işgaller bir yurtta değil, bizzat İslam’a karşı yapılan bir saldırıdır. Öyle bir boyuta gelinmiştir ki, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da ezanı yasaklayacak kadar alçalmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Dik duruşumuzu, Allah’ın izniyle eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz. Ey zalimler, unutmayın ki Allah zulme uğrayanların yanındadır” dedi.
Konuşmanın ardından `Kahrolsun İsrail` sloganları atıldı ve tekbir getirildi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette