Sağlık Bakanı Demircan, deprem bölgesinde

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bodrum açıklarında meydana gelen depremin ardında kente gelerek, incelemelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Demircan, deprem bölgesinde

Bakan Demircan, deprem sonrası hastanelere 358 vatandaşın başvuru yaptığını belirtti.
Muğla açıklarında saat 01.31`de meydana gelen depremin ardından Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da hemen kente geldi. Depremin oluşturduğu tahribatları yerinde inceleyen Çavuşoğlu ve Demircan, ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Artçı sarsıntılarla enerji boşalımı devam ediyor”
Depremin ilk dakikalarından AFAD’ın 10 dakika gibi bir süre içinde hemen harekete geçtiğini belirten Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Şükürler olsun ki depremin yıkıcı etkisi olmadığı gibi herhangi bir can kaybına da sebebiyet vermemiştir. AFAD depremin hemen akabinde Aydın, Afyon, Bursa ve Sakarya’dan ekiplerini göndermiştir, her türlü hazırlıklarımız yapılmıştır. Şu anda da artçı sarsıntılarla beraber mevcut enerjinin boşalması devam ediyor. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimiz iletiyorum. Devletimiz tüm kurumları ile vatandaşımızın yanındadır” diye konuştu.

Kos’ta ölenlerden biri Türk
Kos Adası’nda 2 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Çavuşoğlu, hayatını kaybedenlerden birinin Sinan Kurtoğlu isimli Türk olduğunu söyledi.

358 kişi hastanelere başvurdu
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ise “Deprem beraber yaşamak zorunda kaldığımız bir husus bizim için. Depremle birlikte yaşamanın şartlarını yerine getirmek bizim görevimizdir. Depremden sonra 358 kişi hastanelere başvurdu. Bunlardan 272 tanesi ambulansla hastaneye ulaştırdık. Diğerleri kendi imkanlarıyla hastaneye başvurdular. 3 tanesi kırık pelvis kırık, omurgada kırık ve ayak kemiğinde kırık var. Bunun dışında ciddi bir yaralanması olan vatandaşımız yok, gerekli müdahaleler yapıldı, takipleri yapılıyor” dedi.

“Bodrum’daki hastanemizin inşasını hızlandıracağız”
Muğla’ya ciddi sağlık yatırımları yaptıklarını anlatan Bakan Demircan, “Şu anda Muğla’da 500 yataklı devlet hastanemiz yüzde 99 aşamasında ve bitmek üzere. Bununla da yetinmeyeceğiz, Bodrum’un ihtiyacını da aşan sağlık yatırımlarını öne çekeceğiz. Ortaca’da 100 yataklı, yüzde 90 tamamlanmış durumda. Milas’ta bir hastanemiz yapılıyor. Bodrum’da da 150 yataklı hastanemiz başlamış ve bu olaydan sonra inşasını hızlandırmak ilk görevlerimizden” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun hava durumu 11 Ağustos Salı Samsun hava durumu 11 Ağustos Salı