Türkiye’nin madalya umudu Sena`nın azmi sınır tanımıyor

İşitme engelli olmasının yanı sıra skolyoz hastalığı nedeniyle omuz ağrıları da çeken İşitme Engelliler Karate Milli Takımı’nın madalya umudu Sena Saime Sönmez, tüm olumsuzluklara karşın yılmadan çalışıyor.

Türkiye’nin madalya umudu Sena`nın azmi sınır tanımıyor

 Deaflympics 2017’ye kalabalık bir kafile ile katılan İşitme Engelliler Karate Milli Takımı’nın madalya umudu Sena Saime Sönmez’in, onu diğer sporculardan ayıran bir özelliği var. Henüz 18 yaşında olan Sena, işitme engelli olmasının yanında aynı zamanda skolyoz hastası. Yani omuriliğinde eğrilik var. Tüm zorluklara rağmen hem işitme engellilerle hem de konuşanlarla yarışabilen genç karateci, karateye adeta aşık.
5 yıl önce karateye başlayan Sena, `Saat 06.00’da kalkıp beş tur koşu yapıyorum. 07.30’da kahvaltı yapıyorum. 09.00’da antrenmana başlıyorum. Öğleden sonra 15.00’te tekrar antrenmana başlayıp 19.30’a kadar çalışıyorum` ifadelerini kullandı.`Omzumun acısından uyumakta zorlanıyorum`
Skolyoz nedeniyle geceleri uyumakta zorlandığını söyleyen şampiyon karateci, `Omzum acıyor. Acısından rahatsız oluyorum ve uyuyamıyorum. Ağrı yapıyor, eğildiğimde de acıyor` dedi. Sena, tüm bu zorluğa karşın kısa süreli karate yaşantısına birçok başarı sığdırdı. Son olarak ise Dünya Şampiyonası`nda kata dalında birinci oldu.
Kendisini `heyecanlı, çalışkan ve mutlu` olarak tanımlayan Sena, Samsun’da düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda da hedefinin madalya kazanıp Türk Bayrağı`nı dalgalandırmak olduğunu söyledi. Liseyi grafik tasarım mezunu olarak bitiren genç karateci, omuz ameliyatı sonrası sporu asla bırakmayacağını belirtirken karatede daha büyük başarılar elde etmeyi amaçlıyor.
Sena Saime Sönmez, Deaflympics 2017’de 24 Temmuz’da tatamiye çıkacak.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun hava durumu 11 Ağustos Salı Samsun hava durumu 11 Ağustos SalıSamsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020 Samsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020