Samsun`da imam hatip okullarında büyük artış

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, İmam Hatip Ortaokul ve Liseleri ile ilgili ihtiyaca göre planlama yaparak hızlı şekilde okullaşmayı gerçekleştiriyor.

Samsun`da imam hatip okullarında büyük artış

 İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl İmam Hatip Ortaokulları ve Liselerinin toplamının 55 olduğu, bu yıl ise bu sayının 74`e yükseldiği belirtildi.

İmam Hatip Ortaokullarında 14 bin 468, liselerde ise 10 bin 787 öğrenci bulunduğu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

`Her ilçemizde imam hatip ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip liseleri bulunmaktadır. İmam Hatip Okullarında okullaşma oranı, Türkiye ortalamasından yüksektir. Anadolu İmam Hatip liseleri, fen, sosyal bilimler proje okulları ve program uygulayan okulları ile yüksek puan alan öğrencilere de iyi eğitim imkanı sunulmaktadır.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanDamat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'