Sudan heyeti OMÜ`de

Sudan Federal Sağlık Bakanlığı Müsteşarı İsam Muhammed ve beraberindeki 5 kişilik heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç`i makamında ziyaret ederek iki ülke arasında eğitim alanında yapılan işbirlikleri ve diğer hususlar hakkında görüşmelerde bulundu.

Sudan heyeti OMÜ`de

 Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Samsun Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Faruk Tan, OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Birsen Altay, OMÜ Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Avcı ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı(TİKA) temsilcileri de hazır bulundu.
Görüşmede, Sudan`da faaliyet gösteren `Sudan-Türk Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi`nin kapasitesinin arttırılmasına yönelik OMÜ ile TİKA arasında imzalanan ve 2017`nin Eylül ayında hayata geçirilecek işbirliği protokolü kapsamında yapılan çalışmalar ele alındı.
Ziyaretin sonunda Sudan Federal Sağlık Bakanlığı Müsteşarı İsam Muhammed ve Rektör Prof. Sait Bilgiç karşılıklı hediye takdiminde bulundu.
İşbirliği protokolü ile birlikte not ortalamaları ve performans başarılarına göre seçilen 11 Sudanlı öğrenci, OMÜ`de yeni program dönemine dahil edilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu